North East Rowing News On-line

The UK Rowing Magazine with the North East Interest

Back to Homepage

2001 Wansbeck (Cambois ARC) Scullers Head Results
20th October 2001

1	1	M	4X-	NORTHUMBRIA UNIV		S3	11:35.6	
2	3	M	4X-	YARM SCH			S3	12:02.9	
3	4	M	2X	TEES RC		COOP/COOP	SO	12:30.8	
4	5	M	4X+	YARM SCH			J16	12:35.2	
5	9	M	1X	TEES RC		P BUCKWORTH	SO	12:46.4	
6	7	M	2X	ST LEONARDS			J16	12:52.0	
7	25	M	2X	YARM SCH			S3	12:54.7	
8	11	M	1X	ST LEONARDS	P BRADY		J18	12:58.4	
9	12	M	1X	DARC		M FRENCH	S2	12:59.1	
10	16	M	1X	DARC		T ROBSON	J18	12:59.9	
11	13	M	2X	CH-LE-ST			J18	12:59.9	
12	6	M	2X	C O SUNDERLAND	BEATTIE/MUSE	S3	13:08.3	
13	22	M	2X	HEXHAM RC			S3	13:16.8	
14	18	M	1X	DARC		M TYLER		VET C	13:18.0	
15	19	M	1X	BERWICK ARC	I BLACK		SO	13:19.3	
16	14	M	1X	CAMBOIS RC	J NOBLE		S1	13:21.7	
17	17	M	1X	CH-LE-ST	S THOMPSON	S2	13:25.0	
18	23	M	2X	BERWICK ARC	WILD/BAILEY	S3	13:35.9	
19	50	M	2X	CAMBOIS ARC	DOUG/TROT	J15	13:42.7	
20	40	M	4X+	YARM SCH			J14	13:43.2	
21	28	M	1X	BERWICK ARC	C EKE		J18	13:45.1	
22	29	 W	2X	ST LEONARDS			S3	13:49.3	
23	33	M	1X	TYNE RC		D CHAPPELL	VET B	13:52.7	
24	26	M	4X+	ST LEONARDS			J15	13:55.9	
25	31	 W	2X	ST LEONARDS			J18	13:58.3	
26	36	M	1X	CAMBOIS RC	C P FREEMAN	NOV	14:00.0	
27	32	M	1X	TEES RC		D JONES		VET C	14:01.9	
28	43	M	1X	CH-LE-ST	W BRYANT	J16	14:02.9	
29	24	M	2X	TYNE RC		BOYD/MARSH	VET D	14:05.9	
30	79	M	1X	ST LEONARDS	R HARRIS	NOV	14:07.1	
31	21	M	1X	YARM SCH	M STILLER	J16	14:12.1	
32	30	M	1X	HEXHAM RC	J MULLHOLLAND	VET C	14:12.2	
33	20	M	1X	DARC		J LYONS		S3	14:15.2	
34	37	M	1X	PHSRC		P SPEED		S3	14:16.1	
35	44	M	1X	TEES RC		C KENYON	VET F	14:25.2	
36	69	M	1X	YARM SCH	CLARK		J16	14:35.4	
37	47	 W	1X	CAMBOIS ARC	E JOHNSON	S3	14:38.1	
38	52	 W	2X	CH-LE-ST	BRYANT/STEEL	J15	14:44.3	
39	54	 W	1X	SUNDERLAND UNIV	J MORAN		S2	14:52.6	
40	77	M	1X	ST LEONARDS	J SIMPSON	J16	14:52.9	
41	42	M	4X+	TEES RC				J14	15:04.7	
42	38	 W	4X+	ST LEONARDS			J15	15:09.5	
43	56	M	1X	PHSRC		D SPEED		NOV	15:12.5	
44	73	 W	2X	CAMBOIS RC			J16	15:13.0	
45	58	 W	1X	HEXHAM RC	L SIDDLE	S3	15:29.0	
46	67	 W	1X	CH-LE-ST	F FLETCHER	NOV	15:30.6	
47	57	 W	1X	DARC		T NELSON	S3	15:33.5	
48	60	M	1X	BERWICK ARC	L EKE		VET C	15:42.0	
49	53	 W	2X	CH-LE-ST			J18	15:48.3	
50	68	 W	1X	DARC		N BURGESS	S3	15:52.5	
51	80	M	1X	PHSRC		D WATSON	NOV	15:56.9	
52	74	 W	1X	CH-LE-ST	H SMITH		J16	15:58.4	
53	72	 W	1X	DARC		H STAINFORTH	VET	16:00.9	
54	83	M	1X	ST LEONARDS	L TURNBULL	J14	16:13.3	
55	84	 W	1X	CAMBOIS ARC	L BATEY		NOV	16:15.1	
56	86	 W	1X	C O SUNDERLAND	D CONNELLY	NOV	16:17.7	
57	87	 W	1X	DARC		M E HOGAN	NOV	16:24.6	
58	64	M	1X	HEXHAM RC	N LEWIS		S3	16:26.5	
59	55	M	2X	PHSRC				NOV	16:34.3	
60	70	M	1X	HEXHAM RC	G DOODY		NOV	16:43.7	
61	85	 W	1X	SUNDERLAND UNIV	S FRANCIS	S3	17:01.0	
62	63	 W	4X+	ST LEONARDS			J14	17:01.6	
63	62	M	4X+	YARM SCH			J13	17:15.9	
64	82	M	1X	DARC		J APPLEGARTH	VET F	17:19.5	
65	88	 W	1X	DARC		L PAIN		VET	17:33.9	
66	78	M	1X	CAMBOIS ARC	D S 		NOV	17:51.3	
67	65	M	2X	YARM SCH			J14	17:51.8	
68	76	 W	1X	DARC		N BRUCE		NOV	18:10.3	
69	90	 W	1X	DARC		C SCHOLL	VET	18:38.3	
70	66	 W	2X	HEXHAM RC			S3	18:52.2	
71	89	M	1X	TYNE RC		L MILLER	VET E	20:49.5	
NRO	46	 W	1X	DARC		A EDDIE		J18	NRO	
Back to Homepage