North East Rowing News On-line

The UK Rowing Magazine with the North East Interest

Back to Homepage

2002 Hylton Scullers Head Results
5th October 2002

RESULTS

1	M	4X	DUBC				NOV	16:51.3
2	M	2X	TEES RC				S1	16:59.3
3	M	4X	DUBC				S4	17:04.7
4	M	1X	TEES RC		P BUCKWORTH	SO	17:15.3
5	M	1X	TYNE RC		A JOHNSTONE	SO	17:21.6
6	M	2X	DUBC				S1	17:24.4
7	W	2X	UNIV O SUNDERLAND		S1	17:25.4
8	M	2X	CH-LE-ST ARC			S3	17:26.3
9	M	1X	DUBC		A THOMPSON	S2	17:27.4
10	M	1X	DARC		T ROBSON	J18	17:31.6
11	M	1X	DARC		G CLACK		SO	17:32.6
12	M	1X	CAMBOIS ARC	J NOBLE		SO	17:39.5
13	M	1X	DUBC		P BENNETT	SO	17:41.8
14	M	1X	CH-LE-ST ARC	W BRYANT	J18	17:44.3
15	M	4X	DSBC				S3	17:52.7
16	M	1X	YORK ST JOHN	P ORD		SO	17:54.0
17	M	1X	DUBC		S BALDWIN	S2	17:57.6
18	M	2X	BERWICK ARC			S3	17:59.8
19	M	1X	CH-LE-ST ARC	S THOMPSON	S2	18:01.2
20	M	1X	TYNE RC		W SWEETMAN	S3	18:02.6
21	M	1X	DARC		A ADAMS		S3	18:09.9
22	W	1X	DUBC		M SCOTT		S2	18:15.7
23	M	2X	BERWICK ARC			S1	18:20.3
24	M	4X+	ST LEONARDS			J14	18:20.4
25	M	1X	BERWICK ARC	C EKE		S2	18:22.4
26	M	1X	TEES RC		D JONES		VET C	18:24.9
27	M	1X	ST LEONARDS	HARRIS		J18	18:25.1
28	M	1X	DARC		A JAGGARD	VET D	18:26.3
29	M	2X	DARC				J14	18:33.8
30	W	2X	DUBC		RADBAND		NOV	18:36.4
31	M	1X	DUBC		B GREEN		S2	18:40.2
32	M	1X	DUBC		P MINTER	S3	18:40.8
33	W	2X	CH-LE-ST ARC			J16	18:54.3
34	W	2X	CH-LE-ST ARC			J18	18:57.5
35	M	1X	CAMBOIS ARC	P FREEMAN	S4	19:03.3
36	W	1X	DARC		J EDDIE		S1	19:03.7
37	M	1X	ST LEONARDS	McELROY		J16	19:05.4
38	W	4X	ST LEONARDS			J16	19:07.0
39	W	1X	CH-LE-ST ARC	F FLETCHER	J16	19:15.7
40	M	1X	TEES RC		S TAYLOR	S3	19:17.4
41	W	4X+	ST LEONARDS			J14	19:18.3
42	M	1X	TEES RC		C KENYON	VET F	19:18.7
43	M	1X	CLYDESDALE ARC	R WALSH		VET C	19:18.9
44	M	1X	ST LEONARDS	O`DONNEL	J15	19:24.1
45	M	2X	HEXHAM RC			S3	19:25.5
46	W	1X	DUBC		C LEAKE		S3	19:26.3
47	W	1X	DARC		T NELSON	S3	19:31.5
48	W	1X	ST LEONARDS	BELL		NOV	19:32.7
49	M	1X	BERWICK ARC	H BLACK		VET C	19:34.3
50	M	1X	TYNE RC		I BOYD		VET E	19:40.2
51	M	1X	BERWICK ARC	L EKE		S3	19:43.4
52	W	1X	TYNE RC		H SMITH		J18	19:44.8
53	W	4X	DUBC				NOV	19:45.5
54	W	2X	DUBC		SMITH		NOV	19:48.3
55	W	1X	DARC		H STAINFORTH	S4	19:49.5
56	M	1X	TEES RC		D WILKINSON	VET C	19:50.0
57	M	1X	TYNE RC		A MARSHALL	VET D	19:52.8
58	W	1X	DARC		N BRUCE		J15	19:53.8
59	W	1X	DUBC		D HOOGESTEGER	S4	19:56.2
60	M	1X	HEXHAM RC	P DOODY		NOV	20:01.0
61	M	1X	BERWICK ARC	D RICHARDSON	NOV	20:06.7
62	M	1X	ST LEONARDS	WALKER		S3	20:15.6
63	W	1X	DUBC		J COLLINS	NOV	20:17.1
64	M	1X	DARC		B HUDSON	VET E	20:17.4
65	W	1X	C O SUNDERLAND	D CONNELLY	S4	20:26.3
66	M	2X	C O SUNDERLAND			S3	20:26.5
67	W	1X	CH-LE-ST ARC	W THOMPSON	J18	20:42.6
68	W	1X	DARC		M HOGAN		NOV	20:46.4
69	W	1X	CH-LE-ST ARC	F STEEL		J14	20:48.3
70	M	1X	DSBC	LI			J18	21:00.4
71	W	1X	DARC		A LACKENBY	J16	21:02.6
72	W	1X	TEES RC		J WILKINSON	VET D	21:11.9
73	W	4X+	DARC				VET	21:12.9
74	M	1X	DSBC		ASHCROFT	J15	21:28.2
75	W	1X	DARC		H LAX		J16	21:35.1
76	W	4X+	HEXHAM RC			S3	21:53.7
77	M	1X	DARC		A CARTER	J14	22:03.5
78	W	4X+	ST LEONARDS			J15	22:24.6
79	M	1X	TYNE		L MILLER	VET E	23:22.3
80	MXD	4X+	DSBC				NOV	23:41.9
81	W	2X	DSBC				J18	25:43.7
82	M	1X	BERWICK ARC	M DREWERY	NOV	26:55.3


Back to Homepage