North East Rowing On-line

The UK Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

2002 Tees Small Boats Head Results
9th November 2002

1	1	M	4x-	SOpen	DUBC					16:01.7		
2	2	M	4x-	S1	DUBC					16:39.4		
3	7	M	4+	S3	York City		Gill		17:28.6		
4	22	M	4+	S4	City of Sheffield	Johnson		17:44.1		
5	10	M	2x	S1	City of Sheffield	Maude		18:01.7		
6	11	M	2x	S2	Ch-le-St/Berwick	Thompson	18:02.6		
7	6	 W	4x-	SOpen	DUBC					18:03.0		
8	8	M	4x+	S4	Yarm School	-			18:14.2		
9	4	M	4x-	J18	Yarm School	-			18:16.4		
10	24	M	4+	S4	St Chads		Capaldi		18:27.6		
11	5	M	4x-	J18	Bradford GS		Poot		18:28.1		
12	17	M	1x	SOpen	Loch Lomond		Taylor		18:32.0		
13	14	M	4+	Vet C/E	Tees			Green		18:41.7		
14	44	M	2x	Nov	DUBC			Perowne		18:41.8		
15	19	M	4+	S4	Hatfield		Parry		18:47.0		
16	21	M	4+	S4	St Cuthberts		Mack		18:58.3		
17	29	 W	4x-	J18	George Watsons	-			19:01.3		
18	43	M	2x	S3	Univ of Teesside RC	Turner		19:05.8		
19	62	M	1x	J18	George Watsons	-			19:07.5		
20	20	M	4+	S4	Trevelyan		Cohen		19:08.5		
21	57	Mxd	2x	Vet D	DARC	-				19:14.2		
22	12	M	2-	S1	DUBC			Lefevre		19:21.6		
23	13	M	4+	Vet C/E	Chester-le-Street	Adair		19:34.4		
24	28	M	4+	J16	Yarm School	-			19:36.5		
25	59	M	1x	S3	Bradford ARC		Ross		19:36.8		
26	32	 W	4x-	J16	George Watsons	 			19:39.0		
27	26	M	4+	S4	Tees			Stiller		19:42.7		
28	15	M	4+	Vet C/E	DARC	-				19:46.3		
29	45	M	2x	Nov	Grad Soc		Astill		19:51.0		
30	60	M	1x	S3	Northumbria Univ	Dickson		19:54.5		
31	31	M	4x+	J15	Bradford GS		Clough		19:59.7		
32	47	 W	2x	S3	Northumbria Univ	Johnston	20:04.5		
33	38	 W	4+	S4	Hatfield		Vance		20:12.0		
34	65	M	1x	Nov	DUBC			Robinson	20:18.9		
35	40	 W	4+	S4	St Chads		Moody		20:29.1		
36	69	 W	1x	S2	DARC	 				20:32.8		
37	39	 W	4+	S4	Hatfield		Sparrow		20:38.6		
38	25	M	4+	S4	Tees			Leigh		20:38.7		
39	61	M	1x	S3	Chester-le-Street	E. Bryant	20:43.5		
40	56	 W	2x	Nov	DUBC	B				20:43.5		
41	27	M	4+	J16	Bradford GS		Ferguson	20:53.8		
42	33	M	4x+	J14	George Watsons	-			20:53.9		
43	9	M	2x	S4	Talkin Tarn		Mark		20:54.0		
44	48	 W	2x	J18	Chester-le-Street	Fletcher	20:55.2	00:00:15	
45	51	M	2x	J16	Tees			Mackfall	20:57.1		
46	34	M	4x+	J14	Talkin Tarn		Beatty		21:05.8		
47	50	 W	2x	S4	City of Sheffield	Barstow		21:05.8		
48	35	M	4x+	J14	Chester-le-Street	-		21:07.8		
49	63	M	1x	J18	Chester-le-Street	Wilkinson	21:11.1		
50	70	 W	1x	J16	Chester-le-Street	Fletcher	21:20.7		
51	66	M	1x	Nov	DUBC		Brownell		21:22.0		
52	76	M	1x	Nov	Chester-le-Street	Hancock		21:32.3		
53	87	M	1x	J14	Yarm School		Rowe		21:32.3		
54	58	 W	2x	Nov	St. Peters		Cook		21:42.9		
55	55	 W	2x	Nov	DUBC	A				21:49.1		
56	67	M	1x	Nov	DUBC			Smith		21:55.6		
57	71	 W	1x	S4	Chester-le-Street	V. Bryant	21:56.9		
58	46	M	2-	Nov	Tees	Lightfoot/Mitchell		22:13.4		
59	77	M	1x	Nov	St. Peters		Hanson		22:23.1		
60	41	 W	4+	S4	Tees			Meikle		22:23.3		
61	36	M	4x+	J14	George Watsons	-			22:25.8		
62	78	M	1x	Nov	Hexham			Doody		22:31.4		
63	72	 W	1x	J16	Chester-le-Street	Steele		22:36.9		
64	88	M	2x	J13	Yarm school		Sedman		22:48.0		
65	81	 W	1x	Nov	St. Peters		Johnston	22:49.3		
66	52	 W	4+	Nov	Grad Soc		Astill		23:19.2		
67	54	 W	4+	Nov	Tees			Stiller		23:51.7		
68	42	 W	4+	Vet C	Hollingworth Lake	Madden		23:54.8		
69	86	 W	2x	S4	Tees/DARC		Wareing		23:58.3		
70	79	M	1x	J15	Hollingworth Lake	Maxwell		24:03.7		
71	82	M	1x	J13	George Watsons	-			24:10.6		
72	80	M	1x	Nov	Whitby			Stainforth	24:14.9		
73	75	 W	1x	Vet C	Hollingworth Lake	Singleton	24:30.5		
74	83	 W	1x	J13	Talkin Tarn		Warwick		24:32.7		
75	53	 W	4+	Nov	Hollingworth Lake	Carroll		25:14.4		

Back to Homepage