North East Rowing News On-line

The UK Rowing Magazine with the North East Interest

Back to Homepage

2002 Wansbeck (Cambois ARC) Scullers Head Results
26th October 2002

RESULTS

Fin	Start	Class		Club		Name		Status	Time
1	1	M	4x-	DUBC				S4	12:50.0	
2	3	M	4X-	DUBC				S4	13:08.8	
3	4	M	2X	TEES RC		COOPER		S2	13:15.0	
4	10	 W	4X-	DUBC				S4	13:18.0	
5	29	M	1X	DUBC		S ROWBOTHAM	S1	14:08.6	
6	7	M	2X	YARM SCH BC			S3	14:11.4	
7	6	M	4X-	YARM SCH BC			J18	14:11.5	
8	25	M	1X	DUBC		P BARKER	SO	14:28.9	
9	37	M	1X	DUBC		A THOMPSON	S2	14:36.4	
10	15	M	2X	DUBC				S2	14:38.0	
11	27	M	1X	CAMBOIS ARC	J NOBLE		SO	14:46.1	
12	20	M	1X	CH-LE-ST	W BRYANT	J18	14:55.1	
13	42	M	1X	DUBC		P MINTER	S3	14:55.8	
14	24	M	1X	TYNE RC		A JOHNSTONE	SO	15:08.1	
15	35	M	1X	DUBC		BENNETT		S2	15:11.3	
16	28	M	1X	YORK St JOHN	P ORD		SO	15:13.8	
17	18	M	1X	CH-LE-ST	S THOMPSON	S2	15:13.9	
18	38	M	2X	TEES RC		J COOPER	S2	15:15.0	
19	8	M	2X	CH-LE-ST			S3	15:18.2	
20	39	 W	4X-	DUBC				NOV	15:24.7	
21	40	M	1x	DARC		A ADAMS		S3	15:32.9	
22	14	M	2X	BERWICK ARC	SMITH ROBERT	S2	15:34.7	
23	30	M	1X	ST LEONARDS	HARRIS		J18	15:35.7	
24	13	M	2X	BERWICK ARC	WILD/BAILEY	S3	15:36.0	
25	16	 W	2X	ST LEONARDS			J18	15:37.3	
26	11	M	1X	TYNE RC		W SWEETMAN	S3	15:42.0	
27	63	M	2X	ST LEONARDS			J14	15:44.7	
28	19	M	1X	BERWICK ARC	C EKE		S2	15:45.1	
29	21	M	2X	HEXHAM RC			S3	15:49.2	
30	23	M	1X	YARM SCH BC	BLACKBURN	S4	15:52.5	
31	58	 W	2X	DUBC				S4	15:58.7	
32	33	M	2X	DARC				J14	16:00.1	
33	43	 W	4X+	ST LEONARDS			J14	16:11.6	
34	22	 W	4X-	ST LEONARDS			J16	16:14.7	
35	60	 W	2X	TEES RCINMAN/MALC		J18	16:14.9	
36	45	M	1X	YARM SCH BC	STILLER		J18	16:15.0	
37	9	M	4X+	ST LEONARDS			J15	16:16.0	
38	32	M	1X	ST LEONARDS	McELROY		J16	16:18.7	
39	49	M	1X	YARM SCH BC	LYWOOD		J18	16:19.2	
40	41	M	1X	YARM SCH BC	BROPHY		S3	16:19.6	
41	57	M	1X	CAMBOIS ARC	P FREEMAN	VET C	16:24.7	
42	52	M	1X	DARC		G FROST		S4	16:28.4	
43	31	M	4X+	YARM SCH BC			J15	16:30.3	
44	53	 W	2X	CH-LE-ST			J18	16:30.9	
45	61	 W	2X	DUBC				S3	16:36.2	
46	51	 W	2X	CH-LE-ST			J16	16:39.8	
47	62	M	1X	HEXHAM RC	MULHOLLAND	VET C	16:40.0	
48	44	M	1X	CH-LE-ST	HANCOCK		J16	16:41.2	
49	64	M	1X	YARM SCH BC	ROWE		J14	16:41.6	
50	71	M	1X	YARM SCH BC	SIMMONS		J15	16:46.1	
51	68	M	1X	ST LEONARDS	WELSH		NOV	16:48.3	
52	54	 W	2X	DARC		DOTT/BURGESS	S3	17:08.5	
53	72	M	1X	DARC		A BLAKEBORO	S4	17:19.2	
54	66	M	1X	TEES RC		C KENYON	VET F	17:24.3	
55	59	 W	2X	CAMBOIS ARC			J18	17:35.7	
56	87	 W	1X	DUBC		THEOPHILUS	S3	17:46.3	
57	47	M	1X	DSBC		MORRIS		J18	17:46.7	
58	65	M	1X	TEES RC		R WILKINSON	VET C	17:56.6	
59	69	 W	1X	CH-LE-ST	F FLETCHER	J16	18:08.8	
60	98	M	4X+	CH-LE-ST			J14	18:15.1	
61	74	M	1X	BERWICK ARC	L EKE		S3	18:22.1	
62	95	M	1X	DARC		I HOWIE		NOV	18:56.0	
63	85	 W	1X	DARC		T NELSON	S3	19:06.3	
64	79	 W	1X	DARC		N BRUCE		S4	19:06.7	
65	78	M	4X+	YARM SCH BC			J14	19:08.4	
66	77	 W	1X	DARC		H STAINFORTH	S4	19:08.4	
67	84	M	1X	ST LEONARDS	W PARKER	VET G	19:12.4	
68	86	 W	1X	NORTH/UNIV	V JOHNSON	S3	19:19.4	
69	88	 W	1X	C O SUNDERLAND			S4	19:30.8	
70	80	 W	1X	TEES RC		T FRANCIS	J18	19:32.2	
71	110	 W	4X+	DARC				VET	19:49.2	
72	81	M	1X	HEXHAM RC	G DOODY		S4	19:50.8	
73	76	M	1X	DARC		B HUDSON	VET E	20:04.0	
74	90	M	2X	CAMBOIS ARC			J14	20:12.6	
75	100	 W	1X	DARC		M HOGAN		NOV	20:28.0	
76	92	M	2X	TYNE RC		PITT/EMERY	J14	20:38.0	
77	107	 W	1X	CH-LE-ST	F STEEL		J14	21:36.2	
78	97	M	4X+	YARM SCH BC			J13	21:36.7	
79	102	 W	1X	DARC		A LACKENBY	J16	21:48.4	
80	111	 W	1X	CH-LE-ST	D DOVER		NOV	21:58.3	
81	109	 W	1X	TEES RC		J WILKINSON	VET D	22:08.6	
82	96	M	1X	TYNEMOUTH RC	M THOMPSON	NOV	22:33.8	
83	93	M	1X	BERWICK ARC	M DREWERY	NOV	22:41.9	
84	89	 W	2X	ST LEONARDS			J15	22:42.1	
85	112	M	1X	DARC		J DULLING	VETD	22:44.3	
86	103	 W	1X	DARC		H LAX		J16	22:49.8	
87	91	 W	2X	ST LEONARDS			J14	23:41.9	
88	83	M	1X	DSBC		J BELL		VET F	23:45.2	
89	105	M	1X	DARC		A CARTER	J14	24:12.6	
90	104	M	1X	TEES RC		D INMAN		J15	25:00.7	
91	113	M	1X	TYNE RC		L MILLER	VET E	26:17.8	
	
Back to Homepage