North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Berwick Scullers Head - 4th October 2003
Finishing Order





M/W	Boat	Status	Club		Name		Time		Position
COXLESS QUADS
M	4X-	S2	DUBC		CLARKE		21:27.8		1	
M	4X-	S3	DUBC		HOPKINS		22:11.6		2
 W	4X-	NOV	DUBC				25:33.8		26

COXED QUADS
M	4X+	J15	DARC				23:43.3		7	
M	4X+	NOV	HEXHAM				27:30.3		43	
M	4X+	NOV	HEXHAM				28:17.8		53
	
DOUBLE SCULLS	
M	2X	S1	DUBC		BENNETT		23:24.3		3	
M	2X	NOV	DUBC		DUNCAN		23:41.5		6	
M	2X	J16	CAMBOIS		CLARKE		24:08.9		8	
M	2X	S4	TEES		SMITH		24:12.0		10	
M	2X	J16	CAMBOIS		GALLACHER	24:31.5		12	
M	2X	S4	HEXHAM		DOODY		24:50.0		14	
M	2X	J15	GEO WATSON			24:51.8		15	
M	2X	VET E	BERWICK		SMITH		24:58.1		17
W	2X	S4	DARC		WEST		25:13.6		22
W	2X	J18	CH-LE-ST	BRYANT		25:15.3		24	
M	2X	J15	CH-LE-ST	HARTLEY		25:26.6		25	
M	2X	S3	BERWICK		WILD		26:07.4		32	
M	2X	S4	DARC		HOWIE		27:16.6		41	
M	2X	J14	TYNE		EMMERY		28:27.8		55
W	2X	VET D	DARC		HILL		29:42.8		58	
M	2X	S4	TYNE		FLETCHER	30:03.0		60

MENS SINGLE SCULLS	
M	1X	S1	TEES		BUCKWORTH	23:35.6		4	
M	1X	SO	DUBC		BARKER		23:38.9		5	
M	1X	SO	CH-LE-ST	THOMPSON	24:11.6		9	
M	1X	S2	DUBC		KELLY		24:26.1		11	
M	1X	S1	DUBC		FORSTER		24:44.7		13	
M	1X	S3	DUBC		PILCHER		24:54.5		16	
M	1X	VET B	DARC		COURT		24:59.1		18	
M	1X	S2	DUBC		EVANS		25:07.7		19	
M	1X	NOV	CH-LE-ST	HANCOCK		25:12.0		20	
M	1X	S3	DUBC		THOMAS		25:12.1		21	
M	1X	J18	DARC		WALTON		25:14.4		23	
M	1X	VET C	CAMBOIS		HASTIE		25:38.5		27	
M	1X	VET D	HEXHAM		MULHOLLAND	25:45.3		28	
M	1X	J16	BERWICK		THOMPSON	25:50.4		29	
M	1X	S2	BERWICK		EKE		25:51.2		30	
M	1X	VET B	CLYDESDALE	WALSH		26:02.4		31	
M	1X	VET C	TEES		JONES		26:10.7		33	
M	1X	VET D	DARC		JAGGARD		26:17.8		34	
M	1X	NOV	TEES		STOCKING	26:29.8		36	
M	1X	S2	DARC		LOWETH		27:13.0		40	
M	1X	VET E	BERWICK		WOOD		27:18.9		42	
M	1X	VET C	BERWICK		EKE		27:32.1		44	
M	1X	VET C	BERWICK		BLACK		27:48.1		45	
M	1X	J13	GEO WATSON	RANKIN		27:52.2		47	
M	1X	J18	GEO WATSON	HADDEN		27:52.6		48	
M	1X	J14	GEO WATSON	WILKOJC		27:57.0		50	
M	1X	NOV	BERWICK		DREWERY		28:06.7		52	
M	1X	J14	GEO WATSON	DIXON		28:26.1		54	
M	1X	VET E	TYNE		BOYD		28:33.2		56	
M	1X	VET D	TYNEMOUTH	THOMPSON	32:01.3		63	
M	1X	VETF	TYNE		BELL JR		32:24.7		64	
M	1X	VET E	TYNE		MILLER		35:25.2		65	
	
WOMENS SINGLE SCULLS
 W	1X	J18	GEO WATSON	MYLES		26:22.0		35	
 W	1X	J18	TYNE		FLETCHER	26:35.7		37	
 W	1X	S4	DUBC		JONES		27:03.8		38	
 W	1X	S1	DUBC		GATER		27:10.2		39	
 W	1X	S3	DUBC		PARKINSON	27:51.8		46	
 W	1X	NOV	TYNE		SMITH		27:54.3		49	
 W	1X	NOV	DUBC		PAXTON		27:57.4		51	
 W	1X	J18	GEO WATSON	MORRISON	29:04.2		57	
 W	1X	S4	TEES		STOCKING	29:56.5		59	
 W	1X	VET C	HEXHAM		FURNISS		30:40.9		61	
 W	1X	NOV	DUBC		HARRIS		31:22.6		62	
 W	1X	NOV	DUBC		FINES-ALLIN	35:43.4		66	
© North East Rowing On-line

Back to Homepage