North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Hylton Scullers Head - 8th November 2003
Finishing Order

QUAD SCULLS (COXLESS)
Fin	Start	M/W	Boat	Sts	Club		Name		Time
1	3	M	4X-	S3	DUBC		KNOWLES 	12:03.1	
3	5	M	4X-	S4	YARM SCH	RUSSELL		12:46.9
4	1	M	4X-	S2	DUBC		HOLBURN		12:49.4
5	2	M	4X-	S3	TYNE				12:52.5	
7	4	M	4X-	S4	DURHAM SCH	MINCHELLA	13:12.3
16	35	 W	4X-	S4	DUBC		CHICHESTER	13:49.6
29	36	 W	4X-	S4	TEES				14:19.2

QUAD SCULLS (COXED)
Fin	Start	M/W	Boat	Sts	Club		Name		Time	
6	6	M	4X+	J15	ST LEONARDS			13:08.3
20	7	M	4X+	NOV	PHSRC				13:59.3
27	39	 W	4X+	J15	ST LEONARDS			14:15.5
36	10	M	4X+	J15	T TARN		BEATY		14:28.2
51	37	 W	4X+	J18	ST LEONARDS			14:51.6
70	8	M	4X+	NOV	HEXHAM				15:34.1
92	9	M	4X+	NOV	YARM SCH			16:25.6
99	38	M	4X+	J16	HEXHAM				16:43.9

DOUBLE SCULLS
Fin	Start	M/W	Boat	Sts	Club		Name		Time
2	12	M	2X	S1	DUBC		BENNETT/HANDS	12:43.0
8	14	M	2X	J18	ST LEONARDS			13:14.9
9	29	M	2X	J16	YARM SCH	BODDY		13:18.6
10	17	M	2X	VET C	TEES		BETTIN/McFALL	13:32.4
11	28	M	2X	J18	T TARN		MAW		13:33.2
13	25	M	2X	J16	CAMBOIS		GALLAC/SURPHLIS	13:45.7
14	15	M	2X	VET C	TEES		BAINBRIDGE	13:46.9
15	13	M	2X	S4	TEES		SMITH/HARRISON	13:49.0
18	18	M	2X	J16	CAMBOIS		CLARKE/GREEN	13:53.9
19	20	M	2X	VET E	BERWICK		SMITH/ROBERT	13:56.1
26	22	M	2X	S3	BERWICK		BAILEY/WILDE	14:15.3
31	21	M	2X	S3	HEXHAM		CHRISTER/BROWN	14:23.9
38	23	M	2X	NOV	TEES		ELEY/McFALL	14:29.1
39	31	M	2X	J15	CH-LE-ST	HARTLEY/CURRY	14:32.5
41	34	M	2X	J14	YARM SCH	MILLS		14:38.5
44	40	 W	2X	S4	DARC		BELSAY/WEST	14:42.0
48	30	M	2X	J15	PHSRC		BUTLER/WHITTLE	14:46.6
56	26	M	2X	NOV	TEES		FALLAIZE/WILKIN	15:03.2
57	24	M	2X	J18	TYNE		HARDING/SMITH	15:03.7
60	19	M	2X	J14	TYNE		EMMERY		15:06.9
62	41	 W	2X	NOV	DUBC		CHICHESTER/OAK	15:12.1
63	50	 W	2X	VET C	TEES RC				15:14.9
72	52	 W	2X	VET D	DARC		EDWARDS/WARE	15:42.4
73	45	 W	2X	S4	ST LEONARDS			15:42.7
91	51	 W	2X	J14	ST LEONARDS			16:25.5
100	49	 W	2X	J16	T TARN		RITSON		16:46.5
103	44	 W	2X	S4	DARC		HOWIE		17:21.2
104	33	M	2X	J13	DARC		EDWARDS/WHIT	17:24.0

SINGLE SCULLS
Fin	Start	M/W	Boat	Sts	Club		Name		Time
12	58	M	1X	VET B	DURHAM SCH	WILLIAMSON	13:39.3
17	56	M	1X	SO	TEES		BUCKWORTH	13:53.6
21	60	M	1X	S3	T TARN		SULLIVAN	14:00.1
22	64	M	1X	S1	DUBC		KELLY		14:00.7
23	55	M	1X	J18	CH-LE-ST	BRYANT 		14:01.2
24	76	M	1X	S3	DUBC		THOMAS		14:02.1
25	54	M	1X	SO	CH-LE-ST	THOMPSON	14:08.8
28	63	M	1X	J18	DARC		WALTON		14:18.6
30	80	M	1X	S3	DUBC		PILCHER		14:22.8
32	61	M	1X	VET B	DARC		COURT		14:25.0
33	73	M	1X	S2	YORK		RICHARDSON	14:25.1
34	72	M	1X	S3	DUBC		EVANS		14:27.2
35	67	M	1X	VET C	DARC		TYLER		14:28.0
37	74	M	1X	S4	YARM SCH	STILLER		14:28.8
40	68	M	1X	J15	YARM SCH	ROWE		14:34.4
42	81	M	1X	VET C	HEXHAM		MULHOLLAND	14:40.6
43	62	M	1X	S4	YARM SCH	LYWOOD		14:41.0
45	85	M	1X	VET C	CAMBOIS		FREEMAN		14:45.0
46	57	M	1X	SO	ST LEONARDS	WELSH		14:45.0
47	75	M	1X	J18	YARM SCH	MEIKLE		14:45.2
49	126	M	1X	J15	DURHAM SCH	PRESTON		14:47.0
50	137	M	1X	NOV	ST LEONARDS	PALLISTER	14:49.7
52	69	M	1X	S4	CH-LE-ST	HANCOCK		14:52.1
53	98	 W	1X	S1	SUNDERLAND UNIV	MORAN E		14:54.8
54	83	M	1X	VET C	CAMBOIS		HASTIE		14:59.6
55	87	M	1X	NOV	CH-LE-ST	JOHNSON		15:02.6
58	97	M	1X	VET C	TYNE		ROBINSON	15:05.7
59	101	 W	1X	S1	SUNDERLAND UNIV	MORAN J		15:06.8
61	84	M	1X	VET E	TEES		KENYON		15:11.0
64	90	M	1X	VET D	BERWICK		WOOD		15:20.0
65	94	M	1X	J16	YARM SCH	MACK		15:21.1
66	105	 W	1X	S2	DUBC		LEAKE		15:22.8
67	82	M	1X	VET C	TEES		JONES		15:25.4
68	92	M	1X	J14	DARC		HOWIE		15:31.6
69	88	M	1X	J16	YARM SCH	BROPHY		15:31.9
71	93	M	1X	VET C	CLYDESDALE	WALSH		15:39.1
74	107	 W	1X	S3	DARC		HOGAN		15:46.1
75	125	M	1X	J15	ST LEONARDS	PALLISTER	15:50.8
76	111	 W	1X	J18	CH-LE-ST	BRYANT		15:51.0
77	120	M	1X	VET D	HEXHAM		DOODY		15:51.2
78	91	M	1X	J16	CAMBOIS		HARTILL		15:55.9
79	95	M	1X	VET C	BERWICK		EKE L		15:57.2
80	116	 W	1X	S2	C o SUNDERLAND	CONNELLY	15:58.0
81	129	 W	1X	SO	DUBC		PAXTON		15:58.3
82	121	 W	1X	S4	DUBC		THOMAS		16:00.8
83	134	M	1X	VET C	T TARN		MARK		16:05.5
84	122	 W	1X	J18	CH-LE-ST	STEEL E		16:10.6
85	136	M	1X	VET C	T TARN		COWAN		16:11.2
86	109	 W	1X	J18	DARC		BRUCE		16:11.3
87	113	M	1X	NOV	TEES		INMAN		16:14.4
88	110	 W	1X	J15	T TARN		WARWICK		16:15.0
89	112	 W	1X	S3	DUBC		JONES		16:20.0
90	118	M	1X	VET E	TYNE		BOYD		16:22.4
93	141	 W	1X	J14	CH-LE-ST	STEEL F		16:26.4
94	115	 W	1X	S3	DARC		NELSON		16:30.2
95	133	 W	1X	NOV	DUBC		BATES		16:31.3
96	131	 W	1X	NOV	DUBC		HARRIS		16:31.7
97	89	M	1X	NOV	TEES		CREE		16:33.6
98	135	 W	1X	VET E	DARC		STAINFORTH	16:39.8
101	127	M	1X	J15	DARC		TURNER		17:07.9
102	148	M	1X	VET F	DONCASTER	MINCHIN		17:14.4
105	149	M	1X	VET F	TYNE		BELL J 		17:26.0
106	139	 W	1X	J15	T TARN		MARK		17:28.6
107	144	 W	1X	VET C	HEXHAM		FURNISS		17:32.1
108	150	M	1X	VET D	TYNEMOUTH	THOMPSON	17:42.3
109	130	 W	1X	NOV	CH-LE-ST	GIBSON		17:47.8
110	146	 W	1X	VET D	DARC		PAIN		17:52.0
111	142	M	1X	VET F	DARC		APPLEGARTH	18:09.7
112	128	M	1X	J15	PHSRC		PITT		18:55.3
113	132	 W	1X	NOV	DARC		LAKENBY		19:20.5
114	151	 W	1X	VET D	HEXHAM		GILBERT		19:40.6
115	152	M	1X	VET E	TYNE		MILLER		20:49.0
	

© North East Rowing On-line

Back to Homepage