North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Berwick Scullers Head - 9th October 2004
Finishing Order





START	BOAT		CLUB		NAME	TIME	FINISH
No								POS

QUAD SCULLS
3	M 4X	J18	ST LEONARDS			19:54.8	1
1	M 4X	S2	BERWICK				21:15.9	2
5	M 4X	J16	DSBC				22:43.2	7
2	M 4X	S4	DUBC				23:12.7	15
4	M 4X	NOV	TTARN				23:25.6	18

DOUBLE SCULLS
19	M 2X	J16	ST LEONARDS			21:57.7	3
13	M 2X	S3	DUBC				22:59.9	11
17	M 2X	NOV	ST LEONARDS			23:23.3	16
14	M 2X	S3	BERWICK				23:36.2	20
15	M 2X	VET C	TEES		REEVELL		23:38.7	22
16	M 2X	NOV	C o SUNDERLAND			23:42.5	24
18	M 2X	NOV	TEES		FALLAIZE	24:36.8	35
21	M 2X	J18	NRGS		SMITH		24:55.7	40
12	M 2X	S3	HEXHAM		BROWN		25:28.8	53
23	M 2X	J14	GEO WATSONS			25:56.0	67
22	M 2X	J15	TYNE		FLETCHER	28:15.8	98
24	M 2X	VET NOV HEXHAM		MANNING		29:14.9	107
20	M 2X	J15	DSBC				29:27.3	109
26	M 2X	VET NOV HEXHAM		SEARLE		30:00.9	112
25	M 2X	VET NOV DARC				30:28.1	118

SINGLE SCULLS
36	M 1X	SO	NUBC		PELLY		22:22.1	4
41	M 1X	S1	DUBC		THOMAS		22:36.6	5
39	M 1X	S1	DUBC		FORSTER		22:37.1	6
97	M 1X	NOV	NUBC		LAUGHTON	22:59.4	9
35	M 1X	SO	CH-LE-ST	THOMPSON	22:59.8	10
43	M 1X	VET B	DSBC		WILLIAMSON	23:00.5	12
38	M 1X	S1	TEES		BUCKWORTH	23:06.1	13
49	M 1X	S2	DUBC		EVANS		23:11.8	14
51	M 1X	S2	DUBC		HARRIS		23:24.9	17
76	M 1X	S4	GEO WATSONS	MURRAY		23:29.5	19
104	M 1X	NOV	NUBC		FENNEY		23:37.3	21
67	M 1X	J16	DSBC		PRESTON		23:43.8	25
45	M 1X	S2	DUBC		CLARKE		23:49.2	26
52	M 1X	VET C	DARC		TYLER		24:09.6	27
62	M 1X	S3	DUBC		SMITH		24:10.9	28
68	M 1X	J18	GEO WATSONS	THOMPSON	24:13.0	29
54	M 1X	S3	TTARN		MAW C		24:16.6	30
37	M 1X	SO	CAMBOIS		NOBLE		24:22.0	31
44	M 1X	VET B	DARC		COURT		24:24.9	33
48	M 1X	J18	CAMBOIS		CLARKE		24:38.2	36
47	M 1X	S2	DUBC		ROBSON		24:46.0	37
84	M 1X	J16	CAMBOIS		SURPHLIS	24:46.9	38
73	M 1X	S3	DUBC		BROPHY		24:59.1	41
66	M 1X	J16	DARC		MOORE		24:59.4	42
85	M 1X	NOV	DUBC		ASHCROFT	25:01.7	43
56	M 1X	J18	T TARN		MARK		25:02.2	44
82	M 1X	S4	TYNE		BRANSKY		25:03.7	45
74	M 1X	VET D	CAMBOIS		FREEMAN		25:06.0	46
78	M 1X	S4	DUBC		WATKINS		25:08.8	47
50	M 1X	J18	CAMBOIS		GALLACHER	25:11.7	48
102	M 1X	NOV	HEXHAM		MORE		25:19.3	50
53	M 1X	VET D	TYNE		MULHOLLAND	25:24.0	51
63	M 1X	S3	GEO WATSONS	CAUSTON		25:27.4	52
98	M 1X	J15	GEO WATSONS	DIXON		25:29.4	55
100	M 1X	J16	GEO WATSONS	GORZKOWSKI	25:29.6	56
77	M 1X	J15	DARC		HOWIE		25:30.3	57
105	M 1X	J15	GEO WATSONS	WILK0,1C	25:31.6	58
58	M 1X	J18	TTARN		CARR		25:04.3	61
65	M 1X	S4	DUBC		WALDEGRAVE	25:42.8	62
106	M 1X	J15	TYNE		EMMERY		25:43.1	63
59	M 1X	VET D	CAMBOIS		HASTIE		25:43.7	64
99	M 1X	S4	DUBC		JONES		25:45.1	65
93	M 1X	VET C	T TARN		COWAN		25:45.2	66
64	M 1X	VET E	GLASGOW RC	TRENCHARD	26:07.0	68
69	M 1X	VET C	TEES		JONES		26:20.5	71
81	M 1X	J16	DARC		TURNER		26:24.7	72
57	M 1X	S3	C o SUNDERLAND	BEATTIE		26:24.8	73
46	M 1X	J18	CH-LE-ST	MAYNE-		26:40.4	74
80	M 1X	VET E	TYNE		BOYD		26:44.2	75
72	M 1X	J16	CH-LE-ST	CURRY		26:50.0	77
83	M 1X	VET E	HEXHAM		DOODY		26:54.4	79
71	M 1X	S3	DUBC		DONOGHUE	26:56.9	81
88	M 1X	J16	GEO WATSONS	ROBERTSON	26:58.0	82
96	M 1X	J16	GEO WATSONS	FULLARTON	27:02.0	83
70	M 1X	S4	DUBC		HU		27:03.2	84
92	M 1X	J16	GEO WATSONS	WATSON		27:40.3	91
79	M 1X	VET C	BERWICK		WILD		27:59.8	94
94	M 1X	J16	GEO WATSONS	CHAPPELLE	28:23.6	99
55	M 1X	S3	DUBC		MAW		30:02.5	113
95	M 1X	J15	CH-LE-ST	LANCASTER	30:12.1	115
89	M 1X	J15	DSBC		FLOWERS		30:15.8	117
91	M 1X	VET D	TYNEMOUTH	THOMPSON	30:47.5	119
101	M 1X	J15	DSBC		SERAJIAN	32:29.2	120
103	M 1X	VET E	TYNE		MILLER		38:30.5	121

WOMENS COXED QUAD SCULLS
9	W 4X+	J14	ST LEONARDS			25:14.8	4
10	W 4X+	J14	DARC				27:20.2	88
11	W 4X+	J15	TYNE				28:44.7	103
8	W 4X+	J14	GEO WATSONS			30:14.0	116

WOMENS COXLESS QUAD SCULLS
6	W 4X	J18	DARC				22:44.4	8
7	W 4X	J16	ST LEONARDS			23:39.6	23

WOMENS DOUBLE SCULLS
28	W 2X	S4	DARC		WEST		24:54.8	39
29	W 2X	S4	DUBC		CARPENTER	25:29.4	54
33	W 2X	J14	DARC				26:53.2	78
27	W 2X	S3	DUBC		OAKLEY		27:04.7	85
32	W 2X	J15	ST LEONARDS			28:06.3	96
30	W 2X	S3	BERWICK				28:26.3	100
31	W 2X	J16	DARC				28:45.6	104
34	W 2X	VET B	DARC				29:29.6	110

WOMENS SINGLE SCULLS
109	W 1X	SO	SUNDERLAND U	MORAN		24:23.8	32
113	W 1X	S2	DUBC		HOGSTEAGER	24:34.2	34
136	W 1X	NOV	CLYDESDALE	DORMAN		25:38.1	59
115	W 1X	S2	DUBC		REEVE		25:39.6	60
117	W 1X	S2	DUBC		ALLEN		26:13.4	69
122	W 1X	J18	CH-LE-ST	BRYANT		26:19.0	70
126	W 1X	S4	ST LEONARDS	LEE		26:48.8	76
130	W 1X	S3	TEES		TAKACS		26:55.6	80
119	W 1X	S3	DUBC		PARKINSON	27:14.7	86
118	W 1X	J18	GEO WATSONS	McPHERSON	27:18.0	87
124	W 1X	VET E	DARC		STAINFORTH	27:27.3	89
112	W 1X	S2	C o SUNDERLAND	CONNOLLY	27:35.8	90
121	W 1X	S3	DUBC		GOODMAN		27:41.7	92
137	W 1X	NOV	DUBC		GOODERHAM	27:47.3	93
123	W 1X	S3	DUBC		SMITH		28:04.2	95
128	W 1X	J18	T TARN		MARK		28:11.3	97
111	W 1X	S2	DUBC		HARRIS		28:35.5	101
132	W 1X	J18	GE WATSONS	GLAUGH		28:38.6	102
127	W 1X	NOV	DUBC		CHICHESTER	28:49.8	105
120	W 1X	S3	TEES		HARKER		29:07.3	106
114	W 1X	J18	TYNE		LINDSAY		29:15.9	108
129	W 1X	S4	DUBC		GATER		29:47.2	111
133	W 1X	NOV	DUBC		CANNELL		30:06.2	114
© North East Rowing On-line

Back to Homepage