North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Tyne Scullers Head - 23rd October 2004



Start	 M/W 	Boat	Status	Club	Name	Time	Finish pos

	COXED QUADS						
16	M	4X+	NOV	T TARN			20:26.3	18
18	M	4X+	J15	QEHS			20:35.3	19
19	M	4X+	NOV	PHSRC	TAYLOR		21:15.3	22
21	 W	4X+	J15	TYNE			23:21.2	46
22	 W	4X+	J14	DARC			23:41.6	50
20	 W	4X+	S4	QEHS			24:11.4	56

	COXLESS QUADS						
2	M	4X	SO	YARM SCH		17:03.6	1
4	M	4X	S2	DUBC			17:13.1	2
1	M	4X	J16	ST LEONARDS		17:32.2	3
3	M	4X	S1	DUBC			17:35.1	4
6	M	4X	S2	BERWICK			19:02.8	6
10	 W	4X	S3	DUBC	ETHERINGTON	19:25.0	DISQ
11	 W	4X	Sen 3	S/T/T/TEEV		19:59.6	11
14	 W	4X	S4	DUBC			20:13.9	14
9	 W	4X	J16	ST LEONARDS		20:17.2	15
5	M	4X	NOV	TYNE	OAKLEY		20:51.9	21
13	 W	4X	S4	TYNE			22:54.9	41
7	M	4X	NOV	TYNE			26:12.0	69

	DOUBLE SCULLS						
23	M	2X	J18	ST LEONARDS		17:56.6	5
34	M	2X	S4	TYNE	SHLEY		19:27.7	7
30	M	2X	J18	T TARN			19:41.1	8
27	M	2X	VET C	TYNE	JOHNSON		19:48.6	9
29	M	2X	J18	CAMBOIS			19:55.7	10
36	M	2X	J16	CAMBOIS			20:03.4	13
24	M	2X	VET C	TEES	REEVEL		20:17.3	16
26	M	2X	S3	BERWICK	EKE		20:46.3	20
35	M	2X	J16	QEHS	KITTO		21:17.2	23
39	 W	2X	S4	DARC	WEST		21:25.9	24
28	M	2X	J18	NRGS			21:27.3	25
41	 W	2X	S3	DARC	BURGESS		21:34.7	28
32	M	2X	S4	BERWICK			22:36.2	44
40	 W	2X	S4	CAMBOIS			22:53.6	39
33	M	2X	NOV	QEHS			22:54.7	40
49	 W	2X	J14	DARC	PRESTON		23:52.1	63
43	 W	2X	J16	DARC	FROST		24:09.0	55
31	M	2X	J15	TYNE	FLETCHER	24:47.2	61
42	 W	2X	J16	QEHS			25:10.6	63
37	M	2X	VET D	HEXHAM			26:06.6	68
44	 W	2X	J15	CH-LE-ST		26:25.6	72
47	 W	2X	J15	QEHS	UPSILL-GODDARD	26:29.9	73
48	 W	2X	VET	DARC	WHITFIELD	27:34.4	75
38	M	2X	VET G	DARC			28:14.3	77

	SINGLE SCULLS						
51	M	1X	Sen 1	DUBC	THOMAS		19:10.7	DISQ
52	M	1X	S1	TEES	BUCKWORTH	20:01.2	12
59	M	1X	J18	QEHS	JACKLIN		20:23.2	DISQ
50	M	1X	J18	ST LEONARDS	McELROY	20:25.9	17
55	M	1X	VET B	ROYAL CHESTER	JOHNSON	20:40.6	DISQ
56	M	1X	VET C	DARC	TYLER		20:44.2	DISQ
54	M	1X	VET B	DARC	COURT		20:57.3	DISQ
53	M	1X	S1	T TARN	HARTE		21:03.6	DISQ
57	M	1X	S4	TYNE	BRANSKY		21:29.5	26
61	M	1X	S4	DARC	LYONS		21:33.5	27
58	M	1X	J16	DARC	MOORE		21:47.5	29
63	M	1X	VET D	CAMBOIS	FREEMAN		22:00.2	DISQ
60	M	1X	VET C	TEES	JONES		22:00.2	30
65	M	1X	VET D	CAMBOIS	HASTIE		22:20.0	31
68	M	1X	VET C	TYNE	WOOLMER		22:22.9	32
73	M	1X	J15	DARC	HOWIE		22:29.3	33
66	M	1X	S4	TYNE	WAGSTAFFE	22:33.2	34
70	M	1X	S3	TYNE	HIGGINS		22:35.4	35
74	M	1X	S3	NORTHUMBRIA UN	YOUNG	22:42.5	36
71	M	1X	VET C	BERWICK	BLACK		22:47.7	37
96	 W	1X	J18	DARC	BLEVINS		22:51.3	38
85	M	1X	J15	YARM SCH	MILLS	23:10.6	42
75	M	1X	VET E	TYNE	BOYD		23:11.4	43
62	M	1X	J18	CH-LE-ST	MAYNE	23:12.9	44
78	M	1X	J16	CH-LE-ST	CURRY	23:18.0	45
76	M	1X	J15	TYNE	EMMERY		23:24.7	47
79	M	1X	J16	DARC	TURNER		23:29.4	48
98	 W	1X	S3	DUBC	PARKINSON	23:31.2	49
100	 W	1X	S4	DARC	EASTON		23:43.7	51
106	 W	1X	NOV	DUBC	PAXTON		23:49.3	52
69	M	1X	VET F	BIDEFORD	KENYON	23:49.9	53
82	M	1X	VET E	HEXHAM	DOODY		24:11.5	57
83	M	1X	NOV	TYNE	COLQHUON	24:14.1	58
101	 W	1X	NOV	DARC	McQUIRE		24:29.1	59
80	M	1X	NOV	DUBC	O`REGAN		24:37.1	60
84	M	1X	VET E	TYNE	MARSHALL	25:01.4	62
88	M	1X	VET D	CAMBOIS	YARROW		25:19.4	64
81	M	1X	J15	CH-LE-ST	LANCSTR	25:28.2	65
86	M	1X	VET I	LEA	BOTTERILL	25:31.7	66
90	M	1X	VET E	DARC	APPLEGARTH	25:44.2	DISQ
104	 W	1X	S3	TEES	HARKER		25:45.8	67
105	 W	1X	Sen 4	T TARN	MARK		26:12.7	70
72	M	1X	VET D	TYNE	BELL J		26:23.0	71
87	M	1X	VET F	TYNE	BELL J R	27:00.9	DISQ
109	 W	1X	VET E	DARC	PAIN		27:04.4	74
93	M	1X	VET F	TYNE	ROBINSON	27:26.5	DISQ
89	M	1X	VET D	TYNEMOUTH	THOMPSN	27:49.5	76
94	M	1X	VET D	HEXHAM	SEARLE		30:16.0	78
95	M	1X	VET F	TYNE	MILLER		33:02.0	79
© North East Rowing On-line

Back to Homepage