North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Wansbeck Scullers Head - 13th October 2004
Finishing Order

COXLESS QUADS
FIN	START
1	1	M	4X	S2	DUBC		WATKINS		13:06.0
2	4	M	4X	S3	DUBC		FITTON		13:30.2
3	5	M	4X	J18	DSBC/CAMBOIS			13:43.2
4	7	M	4X	J16	ST LEONARDS			14:05.8
5	3	M	4X	S3	BERWICK/CAMBOIS	WOOD		14:41.9
6	10	M	4X	NOV	DSBC		CUNNINGHAM	14:58.7
7	11	 W	4X	S3	DUBC		CARPENTER	15:04.2
8	2	M	4X	S4	YARM		ELLENGER	15:07.9
9	14	 W	4X	S4	DUBC		GOODMAN		15:09.2
10	6	M	4X	J18	NRGS				15:10.8
16	8	M	4X	J16	DSBC 		BRADLEY		15:29.6
24	13	 W	4X	S4	CAMBOIS				16:08.6
27	12	 W	4X	J16	ST LEONARDS			16:12.5
29	15	 W	4X	S4	TYNE				16:23.0
65	9	M	4X	NOV	TYNE				18:18.0

COXED QUADS
FIN	START
14	21	M	4X+	MXD	HEXHAM		OATES		15:19.9
22	17	M	4X+	NOV	T TARN		BEATY		16:01.0
25	19	M	4X+	VET D	DARC		HOWIE		16:10.2
64	22	 W	4X+	J14	ST LEONARDS			18:15.9
72	18	M	4X+	J15	DSBC		HAWORTH		18:32.3
75	20	M	4X+	J14	YARM		ANDERSON	18:51.4
80	25	 W	4X+	NOV	HEXHAM				19:08.7
81	24	 W	4X+	J15	TYNE		McCABE		19:15.8
83	23	 W	4X+	J14	DARC		SCURFIELD	19:23.4

DOUBLE SCULLS
FIN	START
12	32	M	2X	J18	T TARN		MARK		15:12.8
18	26	M	2X	S3	TEES		BAINBRIDGE	15:45.9
19	29	M	2X	NOV	C o SUNDERLAND	WEBB		15:55.2
34	41	 W	2X	J18	DARC/QEHS	BRUCE		16:35.8
38	42	 W	2X	S3	DARC		BURGESS		16:41.2
39	31	M	2X	NOV	TEES		WILKINSON	16:44.6
41	44	 W	2X	S3	TEES		FRANCIS		17:07.2
45	27	M	2X	S3	HEXHAM		BROWN		17:20.0
51	28	M	2X	S4	BERWICK/CAMBOIS	WILD		17:28.8
57	51	 W	2X	VET C	DARC		EDWARDS		17:58.9
60	43	 W	2X	S3	CLYDESDALE	YOUNG		18:02.9
71	35	M	2X	J15	TYNE		FLETCHER	18:27.8
74	36	M	2X	J15	DSBC		BROOKE		18:38.8
77	40	 W	2X	J18	ST LEONARDS			18:57.8
84	50	 W	2X	J15	ST LEONARDS			19:26.3
86	37	M	2X	VET/VET	TYNE		SMITH		19:32.0
90	52	 W	2X	J15	DARC		ELDER		19:49.6
91	53	 W	2X	J13	ST LEONARDS			19:55.1
98	38	M	2X	VET	HEXHAM		MANNING		20:42.1
100	47	 W	2X	J15	CH-LE-ST	MAHON		20:47.6
102	39	M	2X	VET	DARC		BURDISS		20:57.3
103	49	 W	2X	VET B	DARC		WHITFIELD	21:03.1
106	48	 W	2X	NOV	BERWICK/CAMBOIS	PARK		21:30.5
111	30	M	2X	NOV	HEXHAM				24:49.2

SINGLE SCULLS
FIN	START
11	54	M	1X	SO	DUBC		THOMAS		15:11.8
13	101	M	1X	NOV	ST LEONARDS	PALLISTER	15:18.7
15	93	M	1X	S4	ST LEONARDS	O`DONNELL	15:21.3
17	57	M	1X	S2	DSBC		WILLIAMSON	15:34.7
20	64	M	1X	J18	ST LEONARDS	McELROY		15:55.3
21	56	M	1X	J16	YARM SCH	ROWE		15:56.4
23	55	M	1X	VET B	DARC		TYLER		16:03.9
26	82	M	1X	J18	YARM SCH	BODDY		16:10.9
28	71	M	1X	SO	CAMBOIS		NOBLE		16:15.6
30	79	M	1X	J18	GEO WATSONS	THOMPSON	16:25.1
31	94	M	1X	J18	YARM SCH	SIMMONS		16:29.1
32	59	M	1X	S4	DUBC		WOODS		16:33.6
33	69	M	1X	S3	TYNE		BRANSKY		16:33.8
34	66	M	1X	S2	BERWICK 	EKE		16:35.8
36	65	M	1X	J18	YARM SCH	MACK		16:39.8
37	73	M	1X	J18	YARM SCH	MELTON		16:41.0
40	120	 W	1X	S2	DUBC		HOSKINS		16:54.8
42	102	M	1X	J15	YARM SCH	MILLS		17:11.0
43	103	M	1X	J15	TYNE 		EMMERY		17:16.4
44	119	 W	1X	J18	DARC		STEELE		17:18.2
46	74	M	1X	VET D	TYNE		MULHOLLAND	17:20.2
47	92	M	1X	J16	CAMBOIS		KIRKWOOD	17:20.8
48	140	 W	1X	NOV	CLYDESDALE	DORMAN		17:24.0
49	77	M	1X	VET C	CAMBOIS		HASTIE		17:24.5
50	70	M	1X	NOV	DUBC		DONOGHUE	17:25.7
52	78	M	1X	S4	DUBC		JONES		17:31.5
53	88	M	1X	VET B	TYNE		CHAPPELL	17:34.9
54	97	M	1X	J16	CH-LE-ST	CURRY		17:39.8
55	80	M	1X	VET C	BERWICK		BLACK		17:54.3
56	76	M	1X	VET B	TEES		JONES		17:58.1
58	75	M	1X	NOV	TEES		CREE		17:59.1
59	122	 W	1X	S3	CLYDESDALE	KELLY		18:02.1
61	134	 W	1X	S4	TREV COL	RADBAND		18:07.3
62	128	 W	1X	S3	DUBC		PARKINSON	18:09.1
63	123	 W	1X	S2	DUBC		HARRISON	18:11.8
66	135	 W	1X	S4	DUBC		GOODERHAM	18:18.2
67	133	 W	1X	S4	DUBC		PAXTON		18:19.3
68	96	M	1X	J16	DARC		TURNER		18:20.6
69	129	 W	1X	J18	ST LEONARDS	LEE		18:21.1
70	99	M	1X	J18	CH-LE-ST	MAYNE		18:25.3
73	91	M	1X	VET E	HEXHAM		DOODY		18:38.2
76	125	 W	1X	S3	DARC		BELL		18:54.8
78	114	M	1X	VET E	CAMBOIS		YARROW		19:01.7
79	136	 W	1X	J16	T TARN		MARK		19:05.4
82	84	M	1X	VET C	BERWICK		EKE		19:17.1
85	106	M	1X	J15	CH-LE-ST	LANCASTER	19:26.7
87	139	 W	1X	VET E	DARC		STAINFORTH	19:33.8
88	110	M	1X	VET E	DARC		APPLEGARTH	19:44.9
89	112	M	1X	VET E	DARC		HUDSON		19:47.2
92	87	M	1X	S3	CAMBOIS		DOUGLAS		20:00.1
93	127	 W	1X	S2	BERWICK		CAIRNS		20:07.8
94	89	M	1X	J18	NRGS		FISHER		20:23.4
95	113	M	1X	VET F	TEES		GREEN		20:27.3
96	143	 W	1X	VET E	DARC		PAIN		20:30.3
97	141	 W	1X	S4	DUBC		GATER		20:36.6
99	145	 W	1X	J14	DARC		PRESTON		20:45.1
101	146	 W	1X	VET C	DARC		SCHOLL		20:49.0
104	144	 W	1X	NOV	CAMBOIS		THOMPSON C	21:09.2
105	111	M	1X	VET F	TYNE		BELL J		21:22.7
107	142	 W	1X	J15	T TARN		BOTTOMLEY	21:41.2
108	117	M	1X	VET D	TYNEMOUTH	THOMPSON	21:46.5
109	107	M	1X	J14	DARC		EDWARDS		21:52.6
110	138	 W	1X	J16	CH-LE-ST	McELROY		23:24.2
112	116	M	1X	VET F	TYNE		MILLER		24:58.5
113	115	M	1X	NOV	C o SUNDERLAND	ERRINGTON	25:03.5
© North East Rowing On-line

Back to Homepage