North East Rowing On-line
The Rowing Website with the North East Interest
Hylton Scullers Head - 4th November 2006
Finishing Order
Start M/W Boat Status Club Name Time Finish position
4 M 4x- E Durham UBC 14:50.9 1
1 M 4x- E Yarm School BC Preston 15:11.6 2
2 M 4x- E Tees RC 15:34.9 3
3 M 4x- S4 Tees RC 15:51.5 4
18 M 2x S1 Durham UBC 15:59.6 5
9 W 4x- S1 Durham UBC/Hild Bede 16:29.1 6
5 M 4x- S4 Talkin Tarn ARC 16:51.7 7
46 M 1x S2 Durham UBC Waldegrave 17:00.3 8
19 M 2x S1 Yarm School BC 17:04.9 9
11 M 4x- S4 Berwick ARC Benton 17:07.3 10
8 W 4x- S1 Durham ARC Bell 17:18.7 11
17 M 2x S1 City of Sunderland RC Belsey 17:21.6 12
7 W 4x- S1 Durham ARC Edwards 17:24.4 13
22 M 2x Nov Durham ARC Henderson 17:29.4 14
48 M 1x J George Watson's Coll Dixon 17:30.3 15
6 M 4x- S4 Tyne RC 17:31.5 16
51 M 1x J George Watson's Coll Rankin 17:33.2 17
23 M 2x Nov Tees RC 17:34.7 18
49 M 1x J George Watson's Coll Wilkojc 17:38.1 19
31 M 2x Vet C Tees RC Harrison 17:39.0 20
53 M 1x Vet D Durham ARC Tyler 17:42.2 21
40 Mxd 2x Ustinov BC/Grey CBC 17:42.6 22
50 M 1x S2 York City RC Clarke 17:46.5 23
54 M 1x S2 Berwick ARC Eke 17:55.0 24
10 W 4x- S1 Yarm School BC 17:55.6 25
60 M 1x J18 City of Sunderland RC Gibson 17:59.9 26
55 M 1x J Chester-le-St ARC Nicholson 18:00.3 27
57 M 1x S3 Durham UBC Jolley 18:00.4 28
32 M 2x Vet F Berwick ARC Robertson 18:04.6 29
59 M 1x J15 George Watson's Coll Walker 18:09.0 30
26 W 2x S3 Berwick ARC Cairns 18:12.1 31
73 M 1x J Angel BC Harris 18:12.8 32
63 M 1x S3 Chester-le-St ARC Oates 18:16.8 33
20 M 2x S1 Berwick ARC Eke 18:17.9 34
21 M 2x Vet D Tees RC Wilkinson 18:19.7 35
36 W 2x J Durham ARC Preston 18:20.8 36
56 M 1x Nov Tees RC Cree 18:25.5 37
61 M 1x Vet C Durham ARC Tully 18:28.5 38
66 M 1x Vet C Tyne RC Chappell 18:29.4 39
24 M 2x Nov Yarm School BC 18:29.4 40
52 M 1x J15 George Watson's Coll Mabon 18:30.5 41
25 M 2x Nov Berwick ARC Drysdale 18:31.5 42
62 M 1x J15 George Watson's Coll McBrierty 18:32.0 43
81 M 1x Nov City of Sunderland RC Webb 18:36.4 44
86 M 1x Vet E Tees RC Stocking 18:38.3 45
64 M 1x S3 Tyne RC Maccabe 18:38.5 46
68 M 1x Vet D Cambois ARC Freeman 18:39.4 47
14 M 4x+ J14 Chester-le-St ARC 18:39.8 48
67 M 1x Vet D Tees RC Jones 18:42.5 49
13 M 4x+ J14 Talkin Tarn ARC 18:44.1 50
12 M 4x- S4 Tyne RC 18:44.4 51
98 M 1x Vet C Tyne RC Hardy 18:54.2 52
65 M 1x S3 Black Sheep RC Bransky 18:56.7 53
71 M 1x Vet E Tyne RC Boyd 18:58.0 54
79 M 1x J15 Durham ARC Tully 18:58.5 55
83 M 1x Vet C Talkin Tarn ARC Stride 19:01.6 56
72 M 1x J Chester-le-St ARC Lancaster 19:04.3 57
82 M 1x Nov Yarm School BC Kessell 19:06.2 58
70 M 1x Vet C Berwick ARC Black 19:08.8 59
77 M 1x Vet E Hexham RC 19:10.7 60
75 W 1x S2 City of Sunderland RC Belsey 19:14.8 61
35 W 2x J Talkin Tarn ARC 19:16.3 62
30 M 2x Vet C Chester-le-St ARC 19:26.2 63
85 M 1x J15 Chester-le-St ARC Sharp 19:27.4 64
34 W 2x J Durham ARC Jones 19:28.0 65
33 W 2x J Chester-le-St ARC 19:29.0 66
28 W 2x S3 Chester-le-St ARC 19:32.6 67
76 M 1x Vet C Chester-le-St ARC Mahan 19:39.3 68
78 W 1x S2 City of Sunderland RC Connolly 19:39.6 69
37 W 2x Nov Talkin Tarn ARC 19:40.2 70
69 M 1x J15 George Watson's Coll Gilmore 19:42.5 71
15 M 4x+ J14 Yarm School BC 19:42.5 72
90 M 1x J15 George Watson's Coll Freeland 19:43.3 73
97 M 1x Vet C Chester-le-St ARC Oliver 19:48.6 74
89 M 1x J15 George Watson's Coll Murray 19:52.2 75
88 W 1x S2 Durham ARC Stainforth 20:00.1 76
39 Mxd 2x Tyne RC 20:01.7 77
87 M 1x Vet G Durham ARC Bell 20:08.7 78
45 W 2x Nov Yarm School BC 20:14.1 79
110 M 4x+ J14 George Watson's Coll 20:22.4 80
94 M 1x J15 Chester-le-St ARC Garrett 20:22.5 81
92 M 1x Vet G Durham ARC Hole 20:27.3 82
91 M 1x J15 George Watson's Coll Rankin 20:31.9 83
38 W 2x Nov Talkin Tarn ARC 20:34.7 84
93 M 1x Vet F Doncaster RC Minchin 20:41.3 85
41 Mxd 2x Vet G Durham ARC Burdess 21:01.1 86
95 W 1x S2 Durham ARC Pain 21:16.6 87
16 W 4x+ J14 Yarm School BC 21:27.1 88
96 W 1x S2 Berwick ARC Wilson 22:40.0 89
© North East Rowing On-line