North East Rowing On-line
The Rowing Website with the North East Interest
Hylton Scullers Head - 8th November 2008
Finishing Order
Finish Start Class Club Name Time
1 11 M 4x- Nov DURHAM ARC HAVERS 16:24.3
2 18 M 2x J18 DURHAM ARC REILLY-O'DONNLL 16:31.6
3 6 M 4x- J16 CHESTER LE ST ARC WEBB 16:46.7
4 31 M 2x S4 DURHAM ARC MORALEE 17:20.2
5 44 M 1x J18 CHESTER LE ST ARC WRIGHT 17:21.7
6 26 M 2x S3 BERWICK MORRISON 17:26.1
7 19 M 2x J16 TALKIN TARN MARK 17:28.9
8 14 M 4x- Vet C HEXHAM MULLAN 17:29.3
9 30 W 2x J18 DURHAM ARC PRESTON 17:42.2
10 1 M 4x+ J15 DURHAM ARC KIRBY 17:42.4
11 43 M 1x J18 DURHAM ARC TULLY 17:43.0
12 46 M 1x E CASTLE SEMPLE RC HOLMES A 17:46.2
13 9 W 4x- J16 TYNE RC CORKER 17:48.1
14 22 M 2x J16 CAMBOIS MCCARRON 17:51.4
15 40 M 2x Vet D TEES RC BAINBRIDGE 18:10.3
16 34 M 2x Nov CAMBOIS ARKLE 18:12.0
17 62 M 1x J18 CHESTER LE ST ARC NICHOLSON 18:13.0
18 48 M 1x S3 CASTLE SEMPLE RC HOLMES W 18:15.6
19 20 M 2x J15 TALKIN TARN GLENHOLMES 18:17.2
20 27 W 2x S2 BERWICK CAIRNS 18:18.1
20 45 M 1x Vet D DURHAM ARC TYLER 18:18.1
22 3 W 4x- J18 ST LEONARDS SCH MOLE 18:24.0
23 47 M 1x S4 CAMBOIS ROUTLEDGE 18:26.8
24 68 M 1x Nov TEES RC MACE 18:28.6
25 61 M 1x J18 TYNE RC JACKSON 18:35.3
26 69 M 1x Nov CAMBOIS DIXON 18:36.2
27 13 M 4x- Vet C TYNE RC MURPHY 18:42.0
28 32 M 2x Nov BERWICK CRAZE 18:45.5
29 63 M 1x S4 SUNDERLAND CITY WEBB 18:51.0
30 4 W 4x- J16 TALKIN TARN GAMMAGE 18:51.6
31 49 M 1x Vet E TYNE RC MULHOLLAND 18:53.7
32 39 M 2x Vet D TEES RC FALLAIZE 18:53.8
33 2 M 4x+ J15 CAMBOIS DODDS 18:56.4
34 66 M 1x Nov DURHAM ARC GOURLAY 18:57.0
35 21 M 2x J15 TALKIN TARN WIDDOWSON 19:01.6
36 72 M 1x Vet C TYNE RC CHAPPELL 19:19.9
37 52 M 1x J15 CAMBOIS DIXON 19:23.0
38 17 Mxd 4x- Vet C TALKIN TARN MARK 19:23.7
39 12 W 4x+ J15 CHESTER LE ST ARC HUSSEY 19:29.5
40 23 M 2x J15 ST LEONARDS SCH SWINDELLS 19:31.9
41 76 M 1x Vet E TEES RC STOCKING 19:33.0
42 71 M 1x Vet C TYNE RC HARDY 19:35.2
43 64 M 1x J15 ST LEONARDS SCH THOMAS 19:38.0
44 5 W 4x+ J15 DURHAM ARC VAN ZWANENBERG 19:39.0
45 24 M 2x J14 TEES RC SHARP 19:39.2
46 16 Mxd 4x- Nov TYNE RC MICHELSON 19:41.6
47 51 W 1x J18 DURHAM ARC MCCARTHY 19:42.3
48 50 M 1x Vet B TYNE RC HIGH 19:54.6
49 53 W 1x J16 CHESTER LE ST ARC LILLEY 19:55.3
50 36 M 2x J15 ST LEONARDS SCH LAING 20:02.0
51 54 W 1x S3 DURHAM CONSTABULARY HENDERSON 20:05.2
52 74 M 1x Vet D TEES RC JONES 20:05.6
53 73 M 1x Vet D BERWICK BLACK 20:10.3
54 55 M 1x Vet F TYNE RC BOYD 20:14.7
55 41 W 2x Vet C TEES RC DICKINSON 20:17.1
56 10 M 4x- Nov SUNDERLAND UNIV CRUM 20:18.4
57 7 W 4x- S3 SUNDERLAND UNIV MARK 20:25.3
58 25 W 2x J15 DURHAM ARC LYNCH 20:31.4
59 75 M 1x Vet E BERWICK BENTON 20:31.8
60 29 W 2x S3 BERWICK DODD 20:34.7
61 38 W 2x J14 TEES RC YORK 20:39.4
62 37 W 2x Nov SUNDERLAND CITY TAYLOR 20:45.7
63 79 W 1x Vet F DURHAM ARC STAINFORTH 21:14.5
64 15 W 4x- Vet C CHESTER LE ST ARC ADAIR 21:24.4
65 65 W 2x J16 TEES RC VASLET (TIME) 21:28.3
66 57 M 1x Nov TALKIN TARN KHAN 21:42.5
67 56 M 1x Vet D TYNE RC PITT 21:44.6
68 77 W 1x Vet D DURHAM ARC SCHOLL 22:10.0
69 59 M 1x Vet E TYNEMOUTH THOMPSON 22:41.9
70 67 M 1x Nov SUNDERLAND CITY WALTON 23:54.6
71 58 M 1x Vet E HEXHAM SEARLE 24:40.8
© North East Rowing On-line