North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Tees Small Boats Head - 24th October 2009
Finishing Order

Finish	Start	Class			Club			Name		Time
1	1	M	4x-	IM1	YORK CITY		BEDINGFIELD	16:16.9	Senior Men
2	2	M	4-	E	DURHAM SCH/TALKIN TARN	WILLIAMSON	17:11.0	
3	5	M	4-	IM2	TYNE RC			PARSONS		17:12.1	
4	14	M	4x-	J18	YARM SCH		JONES		17:41.6	Junior Men
5	82	M	2x	J18	YORK CITY		REEDER		17:43.4	
6	83	M	2x	J18	YARM SCH		BROWN		17:44.6	
7	8	M	4x-	IM3	TYNE RC			ROBINSON	17:52.9	
8	9	M	4x-	IM3	DURHAM ARC		WRIGHT		17:58.5	
9	6	M	4-	IM2	YORK CITY		SCOTT		18:09.0	
10	26	M	4+	IM1	TEES RC / CH LE ST ARC	(Time Only)	18:13.9	
11	18	M	4x-	J18	TALKIN TARN		WILSON		18:24.4	
12	4	M	4-	J18	CAMBOIS			MCCARRON	18:25.5	
13	15	M	4x-	J18	ABERDEEN SCHOOLS	 WALLACE	18:29.4	
14	27	M	4+	IM2	TYNE RC			WAGSTAFF	18:38.7	
15	7	M	4-	IM2	CHESTER LE ST ARC	THOMPSON	18:41.5	
16	33	M	4+	IM3	TYNE RC			WHITEHEAD (Time	18:45.9	
17	72	M	2x	IM1	NORTHUMBRIA UNIV/TYNE	MCCABE		18:46.4	
18	78	M	2x	IM3	DURHAM ARC		SHEPHERD (Time)	18:48.7	
19	31	M	4+	IM3	UNIV COLL DUR		DISERENS	18:51.8	
20	132	M	2x	IM3	YORK CITY		SAVAGE (Time)	18:52.6	
21	28	M	4+	IM2	TYNE UNITED		MITCHELL	18:52.8	
22	23	 W	4x-	J18	TEES RC/NOTTINGHAM BC	HENDERSON	19:01.4	Junior Women
23	34	M	4+	IM3	ST AIDANS COLL		CASWELL		19:06.3	
24	13	 W	4x-	IM1	TEES RC			VENTRESS (Time)	19:18.6	
25	11	 W	4x-	IM2	TYNE RC			WOODHOUSE	19:20.1	Senior Women
26	17	M	4x-	J18	ST LEONARDS SCH		REILLY O'DONN	19:20.3	
27	38	M	4+	Vet E	YORK CITY		SNELSON		19:23.2	
28	16	M	4x-	J18	YORK CITY		RAINEY		19:33.0	
29	35	M	4+	IM3	ST AIDANS COLL		HUGHES		19:35.6	
30	24	M	4x-	Vet C	TYNE RC			PITT		19:36.5	
31	81	M	2x	IM3	CAMBOIS			ROUTLEDGE	19:37.7	
32	30	M	4+	IM3	LEEDS RC		KELLY		19:39.4	
33	20	 W	4x-	IM3	YORK CITY		SANKEY		19:43.9	
34	32	M	4+	IM3	UNIV COLL DUR		MORGAN		19:50.2	
35	108	M	1x	IM3	DURHAM SCH		HOLBROUGH	19:50.5	
36	47	 W	4+	IM2	YORK CITY		FITZPATRICK	19:51.2	
37	29	M	4+	IM3	ST CUTHBERTS		FRISWELL	19:53.3	
38	41	M	4+	Nov	TEES RC			WATSON		19:54.0	
39	25	M	4x-	Vet E	TYNE RC			BOYD		19:58.2	
40	37	M	4+	Vet D	DURHAM ARC		TULLY		20:08.0	
41	89	M	2-	IM2	DURHAM SCH		TOGNARELLI	20:08.4	
42	84	M	2x	J18	QUEEN E H SCH		TEASDALE	20:09.0	
43	79	M	2x	IM3	SHEFFIELD CITY		BROWN		20:11.0	
44	43	M	4+	Nov	CAMBOIS			ROBSON		20:13.7	
45	48	 W	4+	IM2	DURHAM ARC		MCDAID		20:14.2	
46	77	M	2x	IM3	TEES RC			BASHFORD	20:21.0	
47	112	M	1x	J18	CAMBOIS			DIXON		20:25.2	
48	88	M	2-	IM2	TALKIN TARN		MARK		20:27.6	
49	19	 W	4x-	IM3	DURHAM SCH		LAMB		20:28.3	
50	39	M	4+	Nov	LEEDS RC		KEY		20:34.2	
51	40	M	4+	Nov	BUTLER COLLEGE BC	HILLMAN		20:37.7	
52	49	 W	4+	IM2	TYNE RC			CROISDALE	20:43.0	
53	55	 W	4+	IM3	NORTHUMBRIA UNIV	FINLAY		20:46.2	
54	92	 W	2x	J18	ABERDEEN SCHOOLS RA	STEEL		20:50.8	
55	44	M	4+	Nov	ST CUTHBERTS		MINNS		20:54.5	
56	91	 W	2x	J18	QUEEN E H SCH		LAMB		20:55.2	
57	59	 W	4+	IM3	YORK UNIV		KIRTON		20:56.5	
58	111	M	1x	IM3	QUEEN E H SCH		DICKINSON	21:01.3	
59	42	M	4+	Nov	UNIV COLL DUR		MARTELL		21:01.7	
60	101	M	2x	J15	YORK CITY		SMITH		21:02.3	
61	73	 W	2x	IM2	TEES RC			HOWSE		21:05.5	
62	107	M	1x	IM3	QUEEN E H SCH		MOLE		21:06.0	
63	68	M	4x+	J14	ST LEONARDS SCH		LOCKYEAR	21:07.7	
64	110	M	1x	IM3	SUNDERLAND CITY		WEBB		21:08.6	
65	10	M	4x-	IM3	TEES RC			MELLOR		21:13.5	
66	52	 W	4+	IM3	HATFIELD COLL		MASTERTON	21:17.6	
67	74	M	2x	IM3	LEEDS RC		RUBERY		21:19.5	
68	109	M	1x	IM3	DURHAM ARC		DICKINSON	21:20.2	
69	46	 W	4-	J18	TYNE UNITED		WALTON		21:20.4	
70	58	 W	4+	IM3	ST AIDANS COLL		NICHOLS		21:21.5	
71	99	 W	2x	J18	TEES RC			WINSHIP		21:26.1	
72	122	M	1x	J15	YORK CITY		GILLICK		21:26.2	
73	12	 W	4x-	IM2	TYNE UNITED		HOSKINS		21:27.1	
74	98	 W	2x	J18	ABERDEEN SCHOOLS RA	REID		21:27.5	
75	36	M	4+	Vet C	CHESTER LE ST ARC	MAHAN		21:31.4	
76	100	M	2x	J15	QUEEN E H SCH		FORSTER		21:32.5	
77	51	 W	4+	Vet B	DURHAM ARC		LIPPE		21:32.7	
78	127	M	1x	Nov	SHEFFIELD CITY		ANDERSON	21:34.5	
79	94	 W	2x	J18	YORK CITY		DEACON		21:36.4	
80	103	M	2x	J15	ST LEONARDS SCH		MULLEN		21:37.3	
81	124	M	1x	Nov	ST PETERS SCH		JANES		21:37.6	
82	86	M	2x	J18	ST LEONARDS SCH		SWINDELLS	21:40.8	
83	75	M	2x	IM3	QUEEN E H SCH		VARTY		21:43.3	
84	63	M	4x+	Nov	DURHAM SCH		JAMES		21:44.0	
85	113	M	1x	J16	YARM SCH		KESSELL		21:47.9	
86	70	 W	4x+	J15	YARM SCH		YORK		21:49.6	
87	45	M	4+	Nov	TEES RC			SCOTT		21:52.7	
88	67	M	4x+	J15	TYNE UNITED		CREE		21:53.8	
89	50	 W	4+	IM2	LEEDS RC		SHEPHERD	21:58.2	
90	53	 W	4+	IM3	BUTLER COLLEGE BC	POOLE		21:58.2	
91	56	 W	4+	IM3	HATFIELD COLL		GOODWIN		22:00.0	
92	22	 W	4x-	J18	YARM SCH		METCALFE	22:01.4	
93	80	M	2x	IM3	DURHAM ARC		WILSON		22:04.8	
94	115	M	1x	J16	TYNE UNITED		DIXON		22:07.8	
95	71	 W	4x+	J15	ABERDEEN SCHOOLS 	SHAW		22:08.2	
96	93	 W	2x	J18	TEES RC			YORK		22:15.4	
97	123	M	1x	J15	TEES RC			SHARP		22:20.1	
98	130	W	1x	IM2	DUBC			McCARTHY (Time)	22:24.6	
99	54	 W	4+	IM3	DURHAM ARC		TAIT		22:48.2	
100	117	 W	1x	IM3	ABERDEEN SCHOOLS RA	BAIN		23:00.7	
101	61	 W	4+	IM3	TALKIN TARN		GAMMAGE		23:12.0	
102	118	 W	1x	IM2	CAMBOIS			WRIGHT		23:14.2	
103	125	M	1x	Nov	DURHAM SCH		PEARSON		23:15.0	
104	133	M	2x	Nov	TYNE RC			YOUNG (Time)	23:15.7	
105	60	 W	4+	IM3	HATFIELD COLL		GARDNER		23:28.1	
106	106	 W	2x	J15	ABERDEEN SCHOOLS RA	DONAVON		23:34.0	
107	95	 W	2x	J18	SUNDERLAND CITY		GIBSON		23:48.9	
108	102	M	2x	J15	ABERDEEN SCHOOLS RA	HUANG		24:12.8	
109	21	 W	4x-	J18	QUEEN E H SCH		SCRIMSHAW	24:14.1	
110	104	 W	2x	J15	QUEEN E H SCH		PEARSON		24:26.0	
111	121	M	1x	J15	QUEEN E H SCH		ROBERTSON	24:57.5	
112	62	 W	4+	IM3	DURHAM ARC		PHILLIPS	25:12.0	
113	126	M	1x	Nov	DURHAM ARC		HOWARD		25:20.3	
114	120	 W	1x	IM3	ST LEONARDS SCH		LINDSAY		25:50.5	
115	57	 W	4+	IM3	TYNE RC			HALL (Time)	27:05.7	
116	105	 W	2x	J15	SUNDERLAND CITY		HUGHES		28:10.1	



North East Rowing On-line

Back to Homepage