North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Tyne United Small Boats Head - 31st October 2009
Finishing Order

Finish	Start	Class			Club			Name		Time
1	13	M	4-	IM2	TYNE RC			CLEEVE		18:28.8	Fastest Men
2	4	M	4x-	IM3	DURHAM ARC		SHEPHERD	19:04.2	
3	3	M	4x-	IM3	TYNE RC			ROBINSON	19:17.5	
4	2	M	4x-	IM3	BRADFORD ARC		HEATON		19:27.6	
5	19	M	4+	IM3	YORK UNIV		STEELE		19:56.8	
6	10	M	4x-	Vet D	TEES RC			CALVERT		20:20.0	
7	16	M	4+	IM2	TYNE RC			SYMES		20:21.8	
8	14	M	4-	J17	CAMBOIS					20:58.3	Fastest Junior Men
9	6	M	4x-	J16	TALKIN TARN		WILSON		21:02.8	
10	9	M	4x-	Vet C	TYNE RC			HIGH		21:29.9	
11	17	M	4+	IM2	TYNE RC			WALKER		21:31.9	
12	1	 W	4x-	IM1	BERWICK			CAIRNS		22:24.2	Fastest Women
13	12	 W	4x-	Vet D	TEES RC			HOWSE		22:27.0	
14	18	M	4+	IM3	LEEDS RC		PEARCE		22:32.7	
15	22	M	4+	Nov	BUTLER COLLEGE BC	HILLMAN		22:37.8	
16	20	M	4+	IM3	NORTHUMBRIA UNIV	WATSON		22:49.9	
17	43	M	2x	Vet D	TEES RC			BAINBRIDGE	22:53.9	
18	44	M	2x	Vet E	BERWICK			SMITH		23:22.3	
19	7	M	4x+	Nov	TYNE RC			GRAY		23:29.1	
20	31	M	4+	Vet D	TEES RC			YORK		23:38.6	
21	47	M	1x	J17	QUEEN E H SCH		DICKINSON	23:50.4	
22	46	M	1x	J17	QUEEN E H SCH		MOLE		23:55.4	
23	21	 W	4+	IM2	TYNE RC			BRAY		24:03.1	
24	35	M	2x	IM3	QUEEN E H SCH		VARTY		24:04.5	
25	42	M	2x	Vet D	TEES RC			FALLAIZE	24:10.3	
26	48	M	1x	J17	QUEEN E H SCH		RONAN		24:12.5	
27	34	M	2x	J17	CAMBOIS			ROBSON		24:14.7	
28	26	 W	4+	IM3	TYNE RC			KEMP		24:23.6	
29	49	M	1x	IM3	CAMBOIS			ROUTLEDGE	24:24.4	
30	28	 W	4+	IM3	BUTLER COLLEGE BC	POOLE		24:46.1	
31	23	 W	4+	IM3	YORK UNIV		KIRTON		24:49.7	
32	30	M	4+	Vet C	TEES RC			BRISLEY		25:00.7	
33	24	 W	4+	IM3	VAN MILDERT		THOMAS		25:08.1	
34	40	M	2x	J14	TYNE RC			PEDERSEN	25:14.8	
35	25	 W	4+	IM3	LEEDS RC		BARTON		25:33.1	
36	36	 W	2x	J17	QUEEN E H SCH		LAMB		25:40.7	Fastest Junior Women
37	5	 W	4x+	IM2	TALKIN TARN		NUGENT		26:22.9	
38	39	M	2x	J15	QUEEN E H SCH		FORSTER		26:26.1	
39	41	M	2x	Vet B	BERWICK			CAIRNS		26:51.0	
40	11	 W	4x+	J15	TYNE UNITED		SMARK		26:58.7	
41	38	 W	2x	IM3	LEEDS RC		MADDOX		27:13.5	
42	37	M	2x	Nov	TALKIN TARN		WILKINSON	27:59.7	
43	27	 W	4+	IM3	ST CUTHBERTS		MCDONALD	28:20.0	
44	8	 W	4x-	J16	QUEEN E H SCH		SCRIMSHAW	29:00.6	
45	15	 W	4-	J17	TYNE UNITED		PRINGLE		29:01.2	
46	29	 W	4+	Nov	ST CUTHBERTS		DAWSON		29:06.1	
47	51	 W	1x	Vet A	CAMBOIS			HEDLEY		29:13.5	
48	45	M	1x	J18	BERWICK			MARTIN		29:26.0	
49	50	M	1x	Vet E	TYNE RC			PERCY		30:05.9	



North East Rowing On-line

Back to Homepage