North East Rowing On-line

The Rowing Website with the North East Interest

Back to Homepage

Tees Scullers Head - 3rd October 2010
Finishing Order

Finish	Start	Class			Club			Name		Time
1	3	M	4x-	J17	St Leonards Sch		Paddy		18:08.4
2	2	M	4x-	J18	Cambois			Mccarron	18:21.9
3	17	M	4x-	Mas D	Tees RC			Reevell		18:35.6
4	1	M	4x-	J18	Queen Elizabeth H Sch	Mole		18:48.7
5	4	M	4x-	J17	Tyne United		Pearson		19:06.1
6	89	M	1x	E	Tees RC			Clark		19:32.4
7	87	M	1x	E	Tees RC			Hewitt		19:33.4
8	48	M	2x	J17	Talkin Tarn		Glenholmes	19:37.3
9	8	M	4x-	J16	Yarm Sch		Jones		19:45.0
10	88	M	1x	E	Tees RC			Mace		19:45.6
11	42	M	2x	E	Cambois			Dixon		20:00.2
12	114	M	1x	IM3	Tees RC			Garrett		20:03.3
13	5	 W	4x-	J18	Durham Sch		Hardy		20:10.0
14	101	M	1x	J18	St Peters Sch		Janes		20:20.4
15	52	M	2x	J16	Tees RC			Lee		20:25.0
16	29	M	4x+	J15	Queen Elizabeth H Sch	Yeowart		20:36.0
17	7	M	4x-	IM3	Talkin Tarn		Davidson	20:42.2
18	6	 W	4x-	J18	Yarm Sch		Mack		20:45.9
19	91	M	1x	E	Chester le Street ARC	Thompson	20:48.4
20	49	M	2x	J17	Talkin Tarn		C/CAM		20:57.2
21	27	M	4x+	J15	St Leonards Sch		Ed		20:58.4
22	20	M	4x+	J16	Durham Sch		Bowes		20:59.5
23	10	 W	4x-	J17	Aberdeen Schools Ra	Shaw		20:59.7
24	21	M	4x+	J16	Queen Elizabeth H Sch	Robertson	21:03.4
25	118	M	1x	J16	Aberdeen Schools Ra	McCue		21:03.7
26	22	M	4x+	J16	Tyne United		Davies		21:04.4
27	97	M	1x	J18	George Watsons Coll	Walker		21:07.9
28	60	M	2x	J15	St Leonards Sch		Luke		21:08.5
29	99	M	1x	J18	Durham Sch		Holbrough	21:09.7
30	141	M	1x	Mas C	Hexham			Oates		21:13.8
31	24	M	4x+	Nov	Tees RC			Barlow		21:14.5
32	19	M	4x+	IM3	Sunderland City		Cowie		21:15.3
33	59	M	2x	J15	George Watsons Coll	Duncan		21:15.3
34	90	M	1x	E	Tyne United		Graham		21:16.9
35	106	M	1x	J17	Yarm Sch		Kessell		21:21.3
36	28	M	4x+	J15	Yarm Sch		Chapman		21:23.6
37	107	M	1x	J17	Yarm Sch		Grundmann	21:26.8
38	108	M	1x	J17	Tyne United		Dixon		21:27.1
39	109	M	1x	J17	Cambois			McCarron	21:28.2
40	113	M	1x	IM3	Tees RC			Cree		21:30.3
41	138	M	1x	Mas B	Cambois			Routledge	21:31.3
42	74	M	2x	Mas D	Tees RC			MacKfall	21:33.3
43	23	M	4x+	Nov	Tees RC			Clark		21:35.2
44	104	M	1x	J18	Aberdeen Schools Ra	Ross		21:39.1
45	63	M	2x	J15	Aberdeen Schools Ra	Vyse		21:43.9
46	46	M	2x	J18	Durham Sch		Vane		21:44.6
47	92	 W	1x	E	Tees RC			Copeland	21:47.4
48	53	M	2x	J16	Queen Elizabeth H Sch	Forster		21:48.2
49	50	M	2x	J17	Aberdeen Schools Ra	Bruce		21:55.8
50	95	M	1x	J18	George Watsons Coll	Rankin		22:01.7
51	30	M	4x+	J15	Cambois			Lowes		22:08.0
52	98	M	1x	J18	George Watsons Coll	Marshall	22:09.9
53	44	 W	2x	E	Sunderland City		Gibson		22:10.0
54	18	 W	4x-	J15	Aberdeen Schools Ra	Dedman		22:10.8
55	47	M	2x	J17	St Leonards Sch		Adam		22:12.6
56	77	M	2x	Mas F	Tees RC			Pickles		22:14.1
57	14	 W	4x-	J16	Yarm Sch		York		22:18.2
58	96	M	1x	J18	George Watsons Coll	Stephen		22:19.8
59	35	 W	4x+	J15	Queen Elizabeth H Sch	Ronan		22:19.9
60	38	 W	4x+	J14	George Watsons Coll	Buchan		22:23.0
61	51	 W	2x	J18	Queen Elizabeth H Sch	Charlton	22:36.3
62	71	M	2x	J14	George Watsons Coll	Stevenson	22:40.4
63	115	M	1x	IM3	Sunderland City		Webb		22:42.0
64	73	M	2x	Mas D	Tees RC			Mellor		22:44.9
65	15	 W	4x-	J16	Chester le Street ARC	Otty		22:45.5
66	11	M	4x-	Nov	Tees RC			Cordiner	22:46.1
67	65	 W	2x	J16	George Watsons Coll	Rankin		22:47.6
68	76	M	2x	Mas E	Talkin Tarn		Burke		22:52.1
69	45	 W	2x	E	Tyne United		ox/watson	22:54.3
70	32	 W	4x+	J15	St Leonards Sch		Anna		22:54.5
71	142	M	1x	Mas D	Tyne RC			Hardy		22:56.8
72	126	M	1x	Nov	George Watsons Coll	Frew		22:58.0
73	128	M	1x	Nov	St Peters Sch		Wells		23:01.4
74	139	M	1x	Mas B	Tyne United		High		23:02.9
75	137	 W	1x	Nov	Tees RC			Wratten		23:04.5
76	102	M	1x	J18	Yarm Sch		Croisdale	23:04.8
77	100	M	1x	J18	Durham Sch		Pearson		23:08.5
78	136	 W	1x	J16	St Peters Sch		Leigh		23:08.6
79	143	M	1x	Mas E	Tees RC			Jones		23:08.9
80	129	M	1x	Nov	Tyne United		Mitchell	23:09.4
81	13	 W	4x-	J16	Durham Sch		Storer		23:09.8
82	9	 W	4x-	J17	Tyne United		Marcu		23:10.1
83	117	M	1x	IM3	Chester le Street ARC	Andrews		23:11.6
84	135	 W	1x	J16	Tees RC			Fairs		23:13.4
85	155	 W	1x	Mas A	Tees RC			Howse		23:16.4
86	94	 W	1x	E	Tees RC			Wilkinson	23:17.0
87	147	M	1x	Mas F	Tees RC			Bainbridge	23:24.5
88	148	M	1x	Mas F	Hexham			Doody		23:28.2
	89	144	M	1x	Mas E	Tees RC		Stocking	23:31.4
90	105	M	1x	J17	Durham Sch		Bartlett	23:33.4
91	33	 W	4x+	J15	St Peters Sch		Falshaw		23:36.5
92	54	 W	2x	J17	George Watsons Coll	Dunn		23:37.4
93	125	M	1x	Nov	George Watsons Coll	Johnston	23:38.5
94	131	M	1x	Nov	Chester le Street ARC	French		23:40.9
95	25	M	4x+	Nov	Yarm Sch		Grieveson	23:45.6
96	111	 W	1x	J18	George Watsons Coll	Colley		23:47.8
97	123	 W	1x	J17	Tees RC			Henderson	23:51.9
98	121	M	1x	J16	Yarm Sch		Edmondson	23:53.0
99	133	M	1x	J15	Tyne RC			Miller		23:53.2
100	122	M	1x	J16	Tyne RC			Bratley		24:04.0
101	82	 W	2x	Mas E	Tees RC			Wilkinson	24:21.3
102	41	 W	4x+	J13	George Watsons Coll	Larragneguy	24:23.3
103	156	 W	1x	Mas A	Cambois			Hedley		24:25.0
104	56	M	2x	Nov	Tyne United		Barwick		24:25.8
105	83	 W	2x	Mas E	Tees RC			Leigh		24:27.2
106	61	M	2x	J15	Tyne RC			Singh		24:28.2
107	62	M	2x	J15	Chester le Street ARC			24:35.6
108	132	M	1x	J15	Chester le Street ARC	Clark		24:37.3
109	85	Mxd	2x	Mas C	Tees RC			Clark		24:38.2
110	40	 W	4x+	J14	Chester le Street ARC	Batty		24:38.6
111	55	 W	2x	J17	Queen Elizabeth H Sch	Scrimshaw	24:39.4
112	43	 W	2x	E	Tees RC			Ventress	24:42.8
113	93	 W	1x	E	Chester le Street ARC	Connolly	24:45.3
114	37	 W	4x+	J15	Chester le Street ARC	MacMurtrie	24:48.1
115	72	M	2x	J14	Cambois			Shiel		24:49.1
116	34	 W	4x+	J15	Yarm Sch		Montgomery	24:52.8
117	39	 W	4x+	J14	St Leonards Sch		Rebecca		24:53.1
118	66	 W	2x	J16	St Leonards Sch		Alice		24:53.8
119	69	 W	2x	Nov	Tyne United		Millns		24:55.4
120	140	M	1x	Mas B	Cambois			Patterson	24:56.1
121	119	M	1x	J16	Durham Sch		James		24:56.3
122	16	M	4x-	Mas C	Tyne United		Evans		24:56.9
123	68	 W	2x	J16	Tyne RC			Dobson		25:09.4
124	153	 W	1x	J14	Cambois			Jobling		25:13.9
125	112	 W	1x	J18	St Peters Sch		Harrap		25:17.7
126	31	M	4x+	J14	George Watsons Coll	Morgunov	25:21.9
127	150	M	1x	Mas G	Tees RC			Kenyon		25:23.0
128	36	 W	4x+	J15	Yarm Sch		Ellington	25:30.2
129	26	M	4x+	Nov	Yarm Sch		Parker		25:34.5
130	145	M	1x	Mas E	Tyne United		Pitt		25:41.8
131	57	 W	2x	IM3	Queen Elizabeth H Sch	Robinson	25:41.9
132	124	 W	1x	J17	Aberdeen Schools Ra	Reid		25:42.2
133	120	M	1x	J16	Yarm Sch		Donald		25:50.3
134	80	 W	2x	J15	Chester le Street ARC	Surtees		26:02.6
135	149	M	1x	Mas F	Tynemouth 		Thompson	26:16.5
136	151	 W	1x	J15	Tyne RC			Laidler		26:18.5
137	154	M	1x	J13	Tyne RC			Bratley		26:29.5
138	64	 W	2x	J16	George Watsons Coll	Tink		26:44.8
139	70	M	2x	J14	George Watsons Coll	Marshall	26:59.3
140	84	Mxd	2x	Mas B	Tees RC			Morgan		27:03.8
141	79	 W	2x	J15	Tyne RC			Bell		27:23.4
142	58	M	2x	J15	George Watsons Coll	Hall		27:24.2
143	152	 W	1x	J15	Aberdeen Schools Ra	Wyness		28:35.6
144	81	 W	2x	J14	Chester le Street ARC	Ellerington	28:36.6
145	78	 W	2x	J15	Yarm Sch		Marriott	29:24.3
146	67	 W	2x	J16	Chester le Street ARC	Twycross	30:03.1
147	127	M	1x	Nov	George Watsons Coll	Connal		31:49.0
148	146	M	1x	Mas E	Hexham			Searle		32:59.7
149	157	 W	1x	ADP	Tees RC			McDonald	43:09.3


North East Rowing On-line

Back to Homepage