North East Rowing News On-line

The UK Rowing Magazine with the North East Interest

1999 Hylton Scullers Head Final placings
9th October 1999

PLACE	No.	CLUB/CREW			CLASS		TIME

1	M	4X+	ST LEO SCH		J15		21:29.7
2	M	4X+	YARM SCH		J14		22:05.0
3	M	4X-	DURHAM SCH		J18		22:13.1
4	M	4X+	DURHAM SCH		J16		22:19.9
5	M	4X+	ST LEO SCH		J14		22:53.7
6	M	4X+	P H S R C		J15		24:06.7
7	M	4X+	YARM SCH		J15		24:06.9
8	M	4X+	DURHAM SCH		J15		25:28.7
9	M	4X+	DURHAM SCH		J15		28:11.3

PLACE	No.	CLUB/CREW			CLASS		TIME
1	W	4X+	BERWICK			NOV		25:37.6
2	W	4X+	ST LEO SCH		NOV		57:00.0
3	W	4X+	ST LEO SCH		NOV		58:00.0

PLACE	No.	CLUB/CREW			CLASS		TIME
1	M	2X	TEES	COOPER		SO		19:50.7
2	M	2X	ST LEO SCH		J16		19:59.8
3	M	2X	HEXHAM	JACONELLI	VET C		20:40.0
4	M	2X	D A R C			VET B		20:45.1
5	M	2X	ST LEO SCH		J18		21:13.7
6	M	2X	DURHAM SCH		J18		21:29.1
7	M	2X	YARM SCH		J16		22:50.0
8	M	2X	HEXHAM	WILKINSON	S1		22:57.2
9	M	2X	HEXHAM	HIGGINS		VET B		25:49.7
10	M	2X	BERWICK	SMITH		SO		56:00.0

PLACE	No.	CLUB/CREW			CLASS		TIME
1	W	2X	ST LEO SCH		J18		22:35.4
2	W	2X	D A R C			J14		24:27.2
3	W	2X	DURHAM SCH		NOV		24:43.2
4	W	2X	TYNE/BERWICK		S3		24:44.8
5	W	2X	D A R C			S3		25:02.6
6	W	2X	ST LEO SCH		J14		56:00.0
7	W	2X	ST LEO SCH		J16		58:00.0

PLACE	No.	CLUB/CREW				CLASS	TIME
1	M	1X	D A R C		I LAWSON	S2	19:15.5
2	M	1X	TYNE		A JOHNSTONE	SO	20:15.4
3	M	1X	TEES		P BUCKWORTH	S2	20:42.1
4	M	1X	D A R C		C MILSOM	J18	21:01.3
5	M	1X	D A R C		C COOPER	VET B	21:06.7
6	M	1X	D A R C		P ORD		SO	21:15.0
7	M	1X	TYNE		D CHAPPELL	VET B	21:33.6
8	M	1X	ST LEO SCH	J BAILEY	J18	21:33.6
9	M	1X	CAMBOIS		J NOBLE		S2	21:45.8
10	M	1X	TEES		D JONES		S2	21:58.3
11	M	1X	D A R C		A ADAMS		J16	22:01.5
12	M	1X	SO HYLTON	B BEATTIE	S2	22:05.0
13	M	1X	TEES		C KENYON	VET E	22:26.2
14	M	1X	TYNE		S BOYD		NOV	22:57.3
15	M	1X	TYNE		I BOYD		VET D	23:14.6
16	M	1X	DURHAM SCH	L COOPER	J18	23:16.4
17	M	1X	DURHAM SCH	J KREIGER	J18	23:20.6
18	M	1X	P H S R C	N BADCOCK	J18	23:22.4
19	M	1X	SO HYLTON	D BEATTIE	NOV	23:50.0
20	M	1X	BERWICK		C EKE		J16	24:34.4
21	M	1X	BERWICK		L EKE		VET C	24:49.1
22	M	1X	D A R C		B HUDSON	VET D	24:56.3
23	M	1X	YARM SCH	?		J16	24:56.8
24	M	1X	DURHAM SCH	K TALL		J18	25:04.9
25	M	1X	TEES		M FALAZE	NOV	25:06.0
26	M	1X	DURHAM SCH	J WATERHOUSE	J16	26:07.3
27	M	1X	YARM SCH	?		J15	26:10.1
28	M	1X	D A R C		J DULLING	VET D	28:34.4
29	M	1X	P H S R C	I BIRKMYRE	J15	56:00.0

PLACE	No.	CLUB/CREW				CLASS	TIME
1	W	1X	D A R C		H GILBERT	S3	23:17.0
2	W	1X	ST LEO SCH	L MASON		J15	24:24.8
3	W	1X	D A R C		E BLAKEBROUGH	NOV	25:13.7
4	W	1X	P H S R C	K  MARSH	NOV	57:00.0
5	W	1X	ST LEO SCH	M GRAHAM	J18	58:00.0

Back to North East Rowing News Home Page